SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Pięć sposobów na to, jak zostać bogatym

 
Czy wiesz, jak się wzbogacić? Poznaj pięć sposobów, które mogą Cię do tego doprowadzić. Ostatni sposób to ten, dzięki któremu bogactwo zawdzięcza ponad 80% milionerów!

Poznaj pięć dróg prowadzących do osiągnięcia sukcesu finansowego i dowiedz się,  jak  wybrać najlepszą dla siebie.

Jest pięć sposobów na to, aby w stać się bogaczem, nie mając na starcie ani grosza. Owe sposoby bazują na trwających od ponad 25 lat badaniach przeprowadzonych wśród amerykańskich milionerów.

1. Po pierwsze, pieniądze można odziedziczyć. Niespełna 10 procent zamożnych Amerykanów odziedziczyło jakąś część posiadanych pieniędzy. Z roku na rok liczba tych szczęśliwców staje się coraz mniejsza.

2. Można się także wzbogacić na drodze zawodowej. Zostań lekarzem, prawnikiem, czy też architektem bądź księgowym. Być może będziesz świetny w tym, co robisz, będziesz zarabiał mnóstwo pieniędzy, od których nie będziesz mógł się oderwać.

3. A może warto zostać członkiem ścisłego kierownictwa dużej korporacji? Niewykluczone, że będziesz miał bardzo wysokie zarobki, opcje na zakup akcji i premie. A jeśli zostaniesz w firmie wystarczająco długo, możliwe, że będziesz otrzymywać taką pensję, by w końcu stać się bogatym.

4. Pieniądze można też wygrać. Ale jedynie niewielki ułamek procenta zamożnych Amerykanów wzbogacił się dzięki jakiejś formie wygranej. Trzeba uczciwie przyznać, że prawdopodobieństwo wygrania na loterii jest bliskie uderzeniu pioruna dwa razy w tym samym miejscu. Szanse wynoszą: jedna na wiele milionów.

5. Najlepszy sposób: możesz rozkręcić własny interes i pieniądze zarobić sam. Własny biznes, w przypadku większości milionerów, którzy swoją fortunę zawdzięczają wyłącznie sobie, był i zawsze będzie najlepszą drogą do bogactwa. Przedsiębiorczość w Ameryce daje więcej możliwości i otwiera więcej drzwi niż wszystkie inne sposoby na wzbogacenie się razem wzięte. Dlatego też mówi się, że jeśli masz zdolność rozkręcenia swojego interesu i nie robisz tego, to jesteś głupcem. A ja jeszcze to zdanie powtórzę. Jeśli masz zdolność rozkręcenia swojego interesu i nie robisz tego, to jesteś głupcem.

Od czego zacząć?

Zaczynasz od kontroli swoich finansów. Jakiś czas temu niejaki Geroge Classon napisał książkę zatytułowaną The Richest Man in Babylon [Najbogatszy człowiek w Babilonie]. Dzieło jest klasyką w dziedzinie osiągania sukcesu finansowego. Classon stwierdził w swojej książce, że kluczem do bogactwa jest najpierw płacenie samemu sobie. Każdego miesiąca odejmij ze swoich zarobków, z dochodu brutto, 10 procent i odłóż je. Naucz się żyć z 90 procent (czy nawet mniej) swojego dochodu brutto. Zatem najpierw zacznij oszczędzać pieniądze.

Czynne ćwiczenia

Poniżej przedstawiam, co możesz zrobić natychmiast, by znaleźć się na najlepszej drodze do osobistego bogactwa:

Po pierwsze, postanów jeszcze dziś, że zaczniesz po trochu oszczędzać. Wyznacz sobie cel, by oszczędzać 10 procent swoich zarobków, odkładać je i nigdy ich nie dotykać. W ten sposób zmienisz swoje życie.

Po drugie, nie czekaj, tylko od razu zarejestruj swój interes lub firmę jednoosobową. Otwórz konto bankowe, zamów wykonanie wizytówek i papieru firmowego. Stwórz tożsamość firmy, w której będziesz działać. Możliwości rozkręcenia interesu pojawią się szybciej, niż myślisz. Jeśli stworzysz własny biznes, nadejdą i perspektywy.

-------------
Pozdrawiam,
Brian Tracy
Brian Tracy International - pobierz darmowe materiały od światowej sławy eksperta w dziedzinie rozwoju osobistego, biznesu i sprzedaży!
źródło: artelis.pl

2 komentarze:

 1. Super. Świetny artykuł, tyle tylko, że nie działa...

  Własną firmę mam od roku. Talent w tym co robię mam nieprzeciętny. Usługi polegają na pracy przez internet.

  Już od 3 miesięcy moje dochody wynoszą 0zł. Ciągle tylko opłaty. Na skuteczną reklamę (pozycjonowanie strony w Google) mnie nie stać ani nie znam nikogo kto zrobiłby to za darmo.

  Na allegro moje profesjonalne, zrobione przy pomocy grafika, kodera i copywritera pozostają niezauważone.

  I CO? Macie jakieś rady?

  OdpowiedzUsuń
 2. witaj, myślę że zbyt ogólnie opisałeś swój problem, dlatego nie mogę za dużo doradzić. Mimo to myślę że powinieneś poszukać jakiś szkoleń z zakresu marketingu internetowego, tworzenia stron i biznesu w internecie. Szukaj szkoleń, ebooków a zdobytą wiedzę stosuj w praktyce. Wyznaczaj cele i dąz do ich realizacji jest to bardzo ważne abyś wiedział dokąd zmierzasz i jakie chcesz mieć rezultaty, będzie cię to motywować. Szukasz kogoś do pozycjonowania strony poszukaj ludzi na goldenline może ktoś w zamian za twoją usługę wypromuje twoją stronę, nigdy nic nie wiadomo. Nawiązuj kontakty. Jeśli wierzysz że twój biznes ma wielki potencjał lecz jedynym probleme są pieniądze i brak fachowej wiedzy to może skorzystasz z wielu projektów dla start-upów. Ich strony znajdziesz w wyszukiwarce więc szukaj. Internet jest oceanem wiedzy i możliwości dlatego szukaj i działaj i nie wahaj się płacić pieniądze za szkolenia lub rozwiązania bo jeśli wydasz pieniądze to będziesz miał taką motywację żeby te pieniądze się nie zmarnowały dlatego dobrze wykorzystasz usługę którą zakupisz. Pozdrawiam i życzę sukcesów! ;)

  OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń