SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

10 powodów, dla których warto założyć biznes będąc jeszcze w szkole średniej


Jeśli jeszcze nie prowadzisz własnej firmy i zastanawiasz się nad wyborem przyszłego zawodu, to pomyśl nad jednym. Jakby to było prowadzić firmę jeszcze jako nastolatek? Jak wiele byś osiągnął w dalszej przyszłości? I... jak możesz się przy tym doskonale bawić?

1. Czas, im wcześniej zaczniesz tym większe prawdopodobieństwo, że wcześniej osiągniesz sukces. Ludzie zaczynają biznes w różnym wieku, 20 lat, 30 lat czasem nawet w wieku 60 lat. Niezaprzeczalnym faktem jest to że nasz czas jest ograniczony.
A jeśli jest ograniczony to zawsze lepiej jest zacząć wcześniej. Pianista który zacznie grę w wieku 5 lat ma większe szanse na sukces niż gdyby zaczął w wieku osiemnastu, to samo tyczy się sportowców jak i przedsiębiorców. Czas jest również ekwiwalentem pieniędzy im więcej go posiadamy tym jesteśmy bogatsi. Sprawdza się tu złota reguła: im wcześniej tym lepiej. Często ludzie w wieku dojrzalszym powtarzają: „Gdybym ja to wiedział jak byłem młody”. Tak wiec drogi czytelniku nie bądź w przyszłości jedną z takich osób. Na pytanie; kiedy zacząć? jest jedna odpowiedź : najlepszy czas aby zacząć działać, jest TERAZ!

2. Pomoc i uznanie ze strony dorosłych. W naszej ludzkiej naturze leży wzajemne pomaganie. Zwłaszcza, wśród osób dorosłych które czują się odpowiedzialne za młodzież, chęć podania pomocnej dłoni jest większa. Czy to rodzice, czy wujkowie, a nawet obce osoby, napotykając na swojej drodze aktywną i ambitną młodą osobę która ma wspaniałą wizję i cel, chętniej służą swoja pomocą. W ich głowach pojawiają się wówczas myśli typu : taki młody , taki ambitny, no trzeba mu jakoś pomóc. Ludzie dorośli bardziej doświadczeni doceniają aktywną młodzież i chętniej ją wspierają oraz darzą większym szacunkiem.

3. Wsparcie od instytucji państwowych i innych organizacji. Istnieje wiele organizacji wspomagających młodych przedsiębiorców. Takich jak AIP (Akademickie Inkubatory przedsiębiorczości) Zapewniające pomoc w wystartowaniu prowadzeniu działalności. Państwowy Urząd Pracy oferuje bezzwrotne dotacje na założenie działalności. Również coraz częściej w Polsce pojawiają się tak zwani „Aniołowie biznesu”. Są to zwykle doświadczeni biznesmeni lub inwestorzy poszukujący młodych talentów z ciekawymi pomysłami. Gotowi podjąć się sfinansowania każdego ciekawego projektu.

4. Brak większych obowiązków. Kolejnym i chyba jednym z ważniejszych powodów dla którego warto jest założyć działalność w młodym wieku, jest wolność od większych obowiązków, takich jak; małżeństwo, dom, dzieci, praca itp.. Z pewnością w szkole średniej nikt nie myśli jeszcze o zakładaniu rodziny ale nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć biznes. W życiu każdego człowieka przychodzi czas gdy kończy edukację, wiąże się z drugą osobą, podejmuje jakąś pracę i zakłada rodzinę. Jest to klasyczny model postępowania większości ludzi. Jednak jest też wielu ludzi którzy ten schemat odwrócili, najpierw zakładając biznes i odnosząc w ten sposób spory sukces.

5. Możliwość nawiązania kontaktów z doświadczonymi przedsiębiorcami. Podstawą każdego biznesu są kontakty. Sukces w dużej mierze zleży od tego ilu ludzi znasz, jakich ludzi znasz oraz ilu ludzi chce poznać Ciebie. Zakładając firmę dołączasz do kręgu ludzi przedsiębiorczych. Podejmujesz współpracę z innymi osobami w tym z doświadczonymi przedsiębiorcami od których można się wiele nauczyć. Biznesmeni z wyższej półki bardzo przychylnie spoglądają na młodych działaczy biznesu i chętnie nawiązują z nimi kontakt. Obecnie dzięki internetowi istnieje wiele możliwości poznania takich osób. Biznesmeni bardzo często prowadzą swoje blogi i biorą udział w dyskusjach na forach. Posiadanie kilku numerów w swojej komórce do takich ludzi może być bardzo przydatne.

6. Dużo wolnego czasu do wykorzystania. Jak już mówiliśmy w punkcie czwartym, brak większych obowiązków jest okazją do wykorzystania sporej ilości wolnego czasu. Dwa miesiące wakacji jest świetnym okresem na podjęcie działań, planowanie ,nawiązywanie kontaktów, szukanie inwestorów. W wakacje możemy też podjąć pracę sezonową w kraju lub za granicą a zarobione pieniądze przeznaczyć na nasz plan biznesowy. Wolne weekendy warto również przeznaczyć na organizowane w wielu miastach szkolenia i konferencje dla młodych biznesmenów. Niedrogie szkolenia można znaleźć praktycznie w całej Polsce np. www.kursskutecznegodziałania.pl , www.myslecjakmilionerzy.pl organizowane przez fundacje KCBE (www.kcbe.pl). Jak by nie patrzeć szkoła daje spore możliwości do stworzenia własnej firmy. Pamiętajmy, czas to pieniądz.

7. Budowanie fajnej marki młodej firmy. Ludzie o Tobie mówią i jest wielki szept, na serio. Firma założona przez nastolatka budzi wiele zainteresowania. Nie często się zdarza, aby ktoś będąc jeszcze uczniem, już prowadził swój biznes. Zaczynają się interesować tym lokalne media a co za tym idzie lokalni przedsiębiorcy. Jesteś zapraszany do innych szkół, na wywiady w prasie , poznajesz wiele ciekawych ludzi, normalnie same korzyści. Oczywiście nie jest powiedziane za każdy będzie Cię nosił na rękach i staniesz się gwiazdą ale korzyści z tego płynące na pewno zaprocentują w przyszłości gdy już będziemy kierować poważną firmą .

8. Umiejętności, jakie zdobywasz przydają Ci się chociażby na randce. Wnioski i lekcje wyciągane z realnego doświadczenia nie zastąpią żadnej innej szkoły nawet najlepszych studiów o kierunku biznesowym. Uczysz się przywództwa i kierowania ludźmi, poznajesz psychikę drugiego człowieka dzięki czemu możesz wywierać pozytywny wpływ na koleżanki i kolegów. Umiejętności zdobyte w trakcie prowadzenia małego biznesu często nie różnią się od tych jakie są potrzebne do kierowania wielką firmą. Im wcześniej je zdobędziesz tym prędzej możesz zbudować swoje imperium. Pamiętaj; wszyscy wielcy byli kiedyś mali.

9. Koledzy będą się dziwnie uśmiechać, jak im dajesz wizytówki. Uznanie i podziw wśród znajomych jest czymś, czego potrzebuje każdy z nas. Dale Carnegie autor książki pt. „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” powiedział kiedyś; „Twój sukces nie tylko zależy od tego ilu ludzi znasz ale i od tego ilu ludzi chce poznać Ciebie”. Prowadząc firmę doświadczasz wielu rzeczy o których inni nie mają pojęcia. Stajesz się dzięki temu obiektem zainteresowań ludzie chcą Cię poznać i spytać jak to jest, jak tego dokonałeś, są ciekawi Twojej osoby i tego czego mogą się od Ciebie nauczyć. Stajesz się dzięki temu przykładem i inspiracją dla wielu osób które być może w przyszłości odniosą wielki sukces. Dzięki Tobie.

10. W CV możesz się pochwalić tym, że prowadziłeś już biznes. Nie musisz mieć studiów, a firmy biją się o takich ludzi - z doświadczeniem. Też na poważnie. Nie masz problemów ze znalezieniem pracy. W obecnych czasach gdy światowa gospodarka ulega wielkim zmianom, zmianom ulega też podejście pracodawców. Każdy doświadczony pracodawca wie że doświadczenie i praktyczne umiejętności są tym co wyróżnia osoby ubiegające się o prace spośród setek kandydatów. Przedsiębiorca najlepiej rozumie przedsiębiorcę. Tak wiec, gdy wykażesz w swoim CV, że prowadzisz lub prowadziłeś Swoją działalność, masz spore szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Do dzieła!

 -------------
źródło: mentora.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń