SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Myśl jak geniusz

 
Niech każda myśl, każdy fakt, jakie przyjdą ci do głowy, przynoszą ci zysk. Niech pracują i zarabiają dla ciebie. Nie myśl o tym, jak jest, lecz o tym, jak może być. Nie poprzestawaj na marzeniach, ale twórz! -Maxwell Maltz

Jesteś potencjalnym geniuszem. Twój wspaniały mózg mieści 18 miliardów komórek, z których każda jest połączona i powiązana z 20 tysiącami innych. Oznacza to, że ilość możliwych myśli, jakie mogą ci przyjść do głowy, jest większa niż liczba molekuł we Wszechświecie.

Masz zdolność do uczenia się z niewiarygodną szybkością, przechowywania większej ilości informacji, niż potrafisz sobie wyobrazić. Mówi się, że kiedy umiera wykształcona osoba, to tak, jakby spaliła się biblioteka. Owa biblioteka mieści się między twoimi uszami.

Obecnie głównym źródłem bogactwa jest wiedza. Ponieważ nie ma ograniczenia ilości wiedzy, jaką możesz przyswoić, nie ma także ograniczenia wielkości majątku, jaki możesz zgromadzić. Możesz zacząć od zera, niezależnie od swojego pochodzenia i rozwijać swoje zasoby umysłowe.

Możesz już dziś poprawiać swoje umiejętności, by uzyskać rezultaty, za które inni zapłacą.

Wiedza to cudowna rzecz, ponieważ może być reprodukowana tysiące razy nie tracąc na wartości. Znajduje nieograniczone zastosowania.

Często drobna poprawa sposobu myślenia i działania może prowadzić do znaczącej poprawy wyników. Niekiedy bardzo drobne zmiany w tym, co robisz, właśnie teraz mogą przynieść zaskakujące rezultaty. Jeden pomysł lub idea mogą odmienić całe twoje życie.

Współcześni ludzie sukcesu to ci, którzy nieustannie inwestują w naukę i rozwijają swoje zasoby intelektualne. Są otwarci na nowe idee i pomysły. Jedynym sposobem, żeby utrzymać się w czołówce jest nieustanne przyswajanie nowych idei i wiadomości oraz porównywanie ich z tym, co wiesz dziś.

Rady? - miej otwarty umysł, kontroluj trendy, miej oczy otwarte, zadawaj pytania!

Jesteś istotą tworzącą pomysły. Kreatywność to twoje podstawowe prawo. Jesteś niezwykle inteligentną jednostką z mnóstwem dobrych pomysłów, które możesz wykorzystać, by zmienić swoje życie. Im więcej dociera do ciebie nowych idei, tym bardziej prawdopodobne jest, że znajdzie się wśród nich ta właściwa, którą będziesz mógł wykorzystać.

Pomysłów szukaj wszędzie. Czytaj zawsze z długopisem w dłoni. Bierz udział w seminariach lub innych wykładach. Rób notatki. Przebywaj w otoczeniu ludzi pozytywnie myślących, nastawionych na sukces.

Prawdą jest, że przyszłość należy do aktywnych, do tych, którzy są najlepiej poinformowani.

Potencjał przeciętnej osoby jest jak olbrzymi niezmierzony ocean, niezbadany kontynent, świat możliwości czekających, by je uwolnić i skierować ku wielkiemu dobru.    -Brian Tracy

----------------------
Teresa Wasylków
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń