SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jaka jest najważniejsza zasada sukcesu?

 
Przeczytaj co najsilniej wpływa na sukces. Co sprawia, że jedni odnoszą spektakularne wyniki, a inni przez całe życie odnoszą porażki. Sprawdź, jak możesz przejąć życie we własne ręce!

Zaczynałem jako biedny człowiek i powoli wspinałem się w górę. Zauważyłem, że nie miałem żadnych atutów, oprócz gotowości do ciężkiej pracy. Później odkryłem, że właśnie to jest dla większości ludzi źródłem sukcesu.

Kiedy rozmawiam z nimi, często słyszę:

Odniosłem sukces, bo ciężko pracowałem, bo się nie poddawałem, tylko szedłem dalej, umiałem sobie narzucić dyscyplinę.’

Przed laty poznałem człowieka nazwiskiem Kop Kopmeyer. Dziś już nie żyje, ale przez pięćdziesiąt lat badał kwestie sukcesu. Zebrał około tysiąca zasad sukcesu w czterech książkach, po dwieście pięćdziesiąt na każdą. Przeczytałem je wszystkie i wysłuchałem na kasetach audio.

Kiedy go zapytałem o najważniejszą z tysiąca zasad sukcesu, powiedział mi:

Brian, najważniejsza jest samodyscyplina. Czy potrafisz się zmusić do zrobienia tego, co powinieneś, wtedy kiedy powinieneś, czy ci się chce, czy nie – oto jest klucz do sukcesu. Możesz znać wszelkie zasady  ale na nic ci się nie przydadzą, jeśli nie będziesz w stanie zmusić się do działania.’

Napoleon Hill, który poświęcił 25 lat na badania największych ludzi sukcesu swoich czasów i poznał ich ponad pięciuset, napisał książkę ‘Klucz do bogactwa’, a wcześniej „Myśl i bogać się.” Pod koniec tej książki napisał, że ostatni rozdział i ostatnia linijka na temat drogi do bogactwa dotyczy samodyscypliny. Jeśli ją masz, wszystko się uda, jeśli nie, nic ci nie wyjdzie.

Al Thomsek, wybitny trener sprzedawców powiedział: ‘Sukces to całe tony dyscypliny’. Mój znajomy, Jim Ron mówi: ‘Dyscyplinę waży się w uncjach, a żal na tony.’ To bardzo prawdziwe.

Sam przeprowadziłem wiele badań na ten temat. Moim ulubionym autorem jest tu wybitny wykładowca Harvardu, doktor Edward Banfield. Przez pięćdziesiąt lat dociekał dlaczego jedni ludzie odnoszą większe sukcesy, niż inni. Dlaczego jedni w swojej grupie wiekowej pną się górę, społecznie, ekonomicznie, a inni nie.

Jego zdaniem najważniejsza była perspektywa czasowa. Mawiał, że:

To, czy pójdziesz w życiu naprzód, czy nie, zależy głównie od tego, jaki przedział czasu bierzesz pod uwagę, kiedy decydujesz czym się będziesz zajmować.”

Odkrył, że na każdym poziomie zamożności ludzie pnący się w górę, czy to od najniższych najbiedniejszych klas społecznych, czy w najwyższych i najzamożniejszych, brali pod uwagę dłuższą perspektywę czasu. Im wyżej ktoś się wspinał, tym dalej patrzył w przyszłość, a więc osoba, która odniesie duży sukces na dłuższą metę, będzie podejmować krótkoterminowe decyzje, które to umożliwią.

CDN

--------------
Pozdrawiam,
Brian Tracy
Brian Tracy International - pobierz darmowe materiały od światowej sławy eksperta w dziedzinie rozwoju osobistego, biznesu i sprzedaży!
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń