SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Czy należysz do ludzi sukcesu, czy do... tych drugich?

 
Dlaczego jedni ludzie odnoszą sukcesy, a inni porażki? Co sprawia, że jeden człowiek potrafi rozwiązać każdy problem, a inny poddaje się jeszcze, zanim zacznie działać? Dowiedz się, jak Twoje nastawienie wpływa na Twoje życie i zmień je na lepsze!

Ludzi można podzielić na dwie grupy. Jedni to Ci, którzy odnoszą sukcesy. Stawiają sobie jasno określone cele i dążą do nich z uporem maniaka. Zdają sobie sprawę, że wytrwałość wynagrodzi każdą ilość potu. Wiedzą, że „im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na ringu.”

Dlatego gdy pojawia się jakaś przeszkoda, blokada czy problem, szukają rozwiązań. Stawiają sobie pytania: Co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem. Jak mogę sobie poradzić w tej sytuacji?

Druga grupa ludzi, która dominuje w naszym społeczeństwie, to tzw. excuserzy. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa excuse, czyli wymówka. Takie osoby rezygnują przy napotkaniu pierwszej przeszkody. A nawet, bardzo często jeszcze zanim napotkają jakąś przeszkodę.

Mówią, że „tego nie da się zrobić”, „nie dam rady”, „nie uda mi się”. Zamiast szukać rozwiązań, wymyślają coraz to kreatywniejsze wymówki. A to, że państwo nie pomaga, że podatki są wysokie, że jest biurokracja, że nie mają pieniędzy, że ludzie są źli, że nikt im nie pomaga, że kiedyś było łatwiej a teraz są inne czasy, że są za starzy/za młodzi lub bez doświadczenia…

Jako redaktor wielu stron internetowych, prawie codziennie dostaje takie maile. Ludzie piszą, że chcieli by osiągnąć sukces, mieć wymarzoną pracę, osiągnąć wolność finansową, założyć własny biznes. Ale… jest zawsze ZBYT DUŻO ALE. Bo coś stoi im na przeszkodzie.

A jak Ty, drogi czytelniku?

Do której grupy się zaliczasz? Czy umiesz wziąć nogi za pas i działać? Czy wolisz wymyślać kolejne wymówki?

Pamiętaj: To Ty kreujesz swoje życie. Jeśli nie osiągasz swoich celów, to oznacza, że osiągasz cele innych ludzi. A może warto coś zmienić?


-----------------
Pozdrawiam,
Marcin Kijak
Trener rozwoju osobistego i technik szybkiej nauki

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń