SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Czy wiesz, czego naprawdę chcesz?

 
Wszyscy wiemy, że aby odnieść w życiu sukces i osiągnąć jakikolwiek cel, potrzebujemy czegoś (lub kogoś), co nas motywuje, czegoś co nas napędza i "pcha" naprzód w stronę naszego celu. Dobra wiadomość jest taka, że każdy z nas ma "to coś". Zgadza się. Ty także to masz.

To coś jest wewnątrz każdego z nas. Czasami po prostu nie nie wiemy, jak to znaleźć. To coś to Twoje "WIELKIE DLACZEGO" (amerykanie nazywają to BIG WHY).

Silne BIG WHY jest wszystkim czego potrzebujesz, aby osiągnąć swój cel. Musi ono być tak silne, że nic nie będzie w stanie powstrzymać Cię przed osiągnięciem Twojego celu. Musi być silniejsze niż Twoje obawy, zwątpienia, Twój strach, czy przeszkody, które z pewnością pojawią się na drodze. Jak możesz odkryć w sobie wielkie WHY? Cóż, mam nadzieję, że gdy skończysz czytać ten tekst będziesz potrafił to zrobić i od tego momentu nic nie będzie już dla Ciebie niemożliwe. Oto historia...

Młody uczeń Sokratesa zapytał go kiedyś, jak zdobyć mądrość. Ten odpowiedział: "Chodź ze mną!"

Zaprowadził młodzieńca nad rzekę i zanurzył go w wodzie. Chłopak walczył rozpaczliwie, by złapać oddech. Wreszcie Sokrates puścił chłopca. Kiedy uczeń doszedł do siebie, Sokrates zapytał:

- Czego najbardziej pragnąłeś, będąc pod wodą?

- Powietrza – odparł młodzieniec.

Na to słynny filozof oznajmił:

- Kiedy zapragniesz mądrości równie mocno, jak dusząc się pragnąłeś powietrza, posiądziesz ją.

Ktoś, kto zapragnie czegoś z całego serca, kto potrafi dostrzec drogę do celu i gotów jest nią konsekwentnie podążać, na pewno zrealizuje swój zamiar.

Zapamiętaj te nieśmiertelne słowa Martina Luthera Kinga, Jr – "Uczyń pierwszy krok w wierze. Nie musisz widzieć całych schodów. Po prostu uczyń pierwszy krok."

--------------------
Łukasz Paluch
http://lukaszpaluch.pl
Pamiętaj – to Twoje życie – żyj odważnie!
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń