SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Przekonania mogą budować, ale i niszczyć!

 
Dowiedz się czym są przekonania i jak wpływają na Twoje życie. Dlaczego jedne przekonania pomagają Ci w życiu codziennym, a inne mogę Ci zaszkodzić. Przeczytaj, co z tego wynika dla Ciebie.

Każdy z nas ma zestaw przekonań, według których żyje i podejmuje codzienne decyzje. Ponieważ mają one niezwykle ważny wpływ na nas, musimy dokładnie zrozumieć trzy sprawy:

1. Przekonania bardzo często są oparte o przeszłe wydarzenia
2. Większość ludzi nie decyduje świadomie o tym, w co wierzy
3. Raz przyjęte przekonanie traktujemy jako jedyną możliwość

A teraz omówmy wszystkie trzy punkty i co z nich wynika.

1. Większość przekonań kształtuje się już we wczesnym dzieciństwie. Dlatego należy bardzo uważnie rozmawiać z dziećmi. Czasem jedno, nieprzemyślane zdanie może wpłynąć na całe życie człowieka!

Wiele przekonań jest dla nas użytecznych, a nawet pomaga nam przetrwać. Np. gdy raz się oparzyłeś, wiesz, że nie należy dotykać do gorącego. Gdy kilka razy zapaliłeś światło w pokoju, wiesz, jak używać włącznika światła i nie musisz za każdym razem zastanawiać się, jak rozjaśnić pomieszczenie.

Istnieje też wiele przekonań, które są jak wirusy w komputerze. Sprawiają, że funkcjonujemy gorzej, niż moglibyśmy. A nawet, niektóre doprowadzają do chorób, biedy, czy w skrajnej sytuacji – śmierci.

Jeśli już rozpoznamy w sobie negatywne przekonanie, możemy je zmienić. Chociażby, zastępując nowym poprzez doświadczenie – realne, lub wizualizowane.

2. Mało kto wie o przekonaniach i potrafi świadomie o nich decydować. Od dzisiaj postaraj się zapisywać wszystkie przekonania, które w sobie rozpoznasz. Zadawaj sobie pytanie, w co wierzysz. Czy jest coś, co traktujesz jak prawdę?

3. Wiele osób traktuje swoje prawdy, jak świętość. W historii było wiele wojen, w których ludzie ginęli dla swoich przekonań. Jednak faktem jest to, że przekonanie to tylko Twoja prawda. Ktoś inny ma swoją prawdę.

Czy potrafisz wskazać przekonanie przeciwne Twojemu, które również może być prawdziwe?

Co by się stało, gdybyś przyjął czasem inny punkt widzenia? Np. punkt widzenia Twojego klienta?-----------------
Pozdrawiam,
Marcin Kijak
www.MKBE.pl - Darmowe Kursy Internetowe
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń