SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Potęga zawarta w książkach

 
„Człowiek jest sumą książek jakie przeczytał” Jest to cytat jednej z książek jaką ostatnio przeczytałem. Trudno nie zgodzić się z tym twierdzeniem.

Faktem jest, że w każdym domu bogatych ludzi jest dużo książek. Książki to nowe pomysły, nowe spojrzenie na pewne sprawy, nowe słowa i koncepcje. Każde nowo poznane słowo może okazać się nowym pomysłem.
  
Książka to często zbiór i efekt wielu lat doświadczeń, które możemy poznać w ciągu zaledwie kilku godzin.
Dziś żyjemy w uprzywilejowanej sytuacji. Książki należą do standardu naszego życia. Nie musimy uczyć się na własnych błędach, gdyż możemy czerpać z wiedzy i doświadczeń ludzi, którzy poświęcili wiele lat na badania kwestii i zagadnień jakie cię interesują.
  
Czytanie książek o dokonaniach innych ludzi pozwala pójść niejako na skróty i znacznie przybliżyć się do wyznaczonego celu.

Książki pozwalają zaobserwować różny sposób działania różnych ludzi sukcesu. Ponadto to co przeczytasz i czego się nauczysz pozostaje twoje. Nikt nie może ci tego odebrać. Wszystko co czytasz, każda informacja pozostaje zakodowana w twoim umyśle nawet jeśli uważasz, że masz słabą pamięć.
W razie potrzeby podświadomość korzysta z pokładów wiedzy i informacji jakie zostały zakodowane w naszym umyśle.
  
Książki to mentalne białko i witaminy dla naszego umysłu. Im więcej tych „witamin” tym częściej nasz umysł będzie nas obdarzał nowymi pomysłami, a jak wiesz czasami jeden pomysł może być wart fortunę. Książka, na którą wydasz kilkadziesiąt złotych może przynieść ci zysk kilkudziesięciu tysięcy złotych. Istnieją setki książek dzięki, którym możesz poszerzać wiedzę z dziedziny lub specjalności jaką uprawiasz albo, której chciałbyś się poświęcić.

Nie da się przecenić wartości jaką niesie ze sobą codzienna lektura książki. W książkach można znależć informacje na temat niemal wszystkich problemów z jakimi ludzie się borykają.

Może więc zamiast spędzać czas przed telewizorem śledząc życie innych ludzi, warto oddać się wartościowej lekturze, która z czasem przyniesie wymierne korzyści.


-----------------
Grzeszkowiak Eryk
Sprzedaż z pasją!
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń