SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Prawo sukcesu

 
"Cokolwiek umysł ludzki jest w stanie wymyślić i w co uwierzyć, może też osiągnąć." Ludzie, którzy odnieśli największe sukcesy, musieli naprawić pewne słabe punkty własnej osobowości, zanim zaczęli te sukcesy odnosić. 

Dlaczego jedni są bogaci, a inni biedni?

Ludzie, którzy odnieśli największe sukcesy, musieli naprawić pewne słabe punkty własnej osobowości, zanim zaczęli te sukcesy odnosić.

Największymi z tych wad, stojących między człowiekiem a sukcesem są: NIETOLERANCJA, ZACHŁANNOŚĆ, CHCIWOŚĆ, ZAZDROŚĆ, PODEJRZLIWOŚĆ, CHĘĆ ZEMSTY, EGOTYZM, ZAROZUMIAŁOŚĆ, CHĘĆ ZBIERANIA TAM, GDZIE SIĘ NIE POSIAŁO oraz NAWYK WYDAWANA WIĘCEJ NIŻ SIĘ ZARABIA.

To osobowości zaangażowane w dany biznes przesądzają o sukcesie tego biznesu. Zmień te osobowości tak, by stały się milsze i atrakcyjniejsze dla klientów, a biznes będzie kwitł.


1. CEL GŁÓWNY nauczy Cię, jak oszczędzić energię, którą większość ludzi marnuje na szukanie odpowiedniego dla siebie zajęcia.

2. PEWNOŚĆ SIEBIE pozwoli Ci opanować sześć podstawowych lęków, które są przekleństwem każdego z nas: lęku przed Biedą, lęku przed Chorobą, lęku przed Starością, lęku przed Krytyką, lęku przed Utratą czyjejś Miłości i lęku przed Śmiercią.

3. NAWYK OSZCZĘDZANIA nauczy Cię, jak uporządkować rozdzielanie Twoich dochodów w ten sposób, aby określona ich część się stale akumulowała, tworząc w ten sposób jedno z największych znanych źródeł osobistej potęgi. Nikt nie może odnieść sukcesu w życiu,
nie oszczędzając pieniędzy!

4. INICJATYWA I PRZYWÓDZTWO pokaże Ci, jak możesz stać się prowadzącym zamiast prowadzonym w swojej wybranej sferze działania.

5. WYOBRAŹNIA rozbudzi Twój umysł tak, że będziesz kreować nowe idee i rozwijać nowe plany, które pomogą Ci osiągnąć Twój Określony Główny Cel.

6. ENTUZJAZM pozwoli Ci „zarazić” każdego, z kim wejdziesz w kontakt, zainteresowaniem Tobą i Twoimi ideami.

7. SAMOKONTROLA to „koło zamachowe”, za pomocą którego kontrolujesz swój entuzjazm i kierujesz go tam, gdzie chcesz, aby Cię doprowadził.

8. NAWYK ROBIENIA WIĘCEJ NIŻ TO, ZA CO CI PŁACĄ jest jedną z najważniejszych części w całym kursie Praw Sukcesu.

9. MIŁA OSOBOWOŚĆ to „punkt podparcia”, na którym położysz „łom” swoich wysiłków, a kiedy go inteligentnie podeprzesz, umożliwi Ci usunięcie góry przeszkód.

10. PRECYZYJNE MYŚLENIE stanowi jeden z fundamentów trwałego sukcesu. Ta część nauczy Cię, jak odseparować „fakty” od zwykłych „informacji”.

11. KONCENTRACJA nauczy Cię, jak skupiać uwagę na jednym temacie na raz, aż do chwili, kiedy stworzysz praktyczne plany opanowania tego tematu.

12. WSPÓŁPRACA nauczy Cię wartości działania zespołowego we wszystkim, co robisz.

13. KORZYSTANIE Z NIEPOWODZEŃ nauczy Cię, jak tworzyć stopnie do sukcesu ze wszystkich przeszłych i przyszłych błędów i niepowodzeń.

14. TOLERANCJA nauczy Cię, jak uniknąć strasznych skutków uprzedzeń rasowych i religijnych, które są życiową porażką milionów ludzi, pozwalających się wciągnąć w głupie kłótnie na takie tematy.

Natura nienawidzi bezczynności pod każdą postacią. Daje ciągłość życia tylko tym elementom, które są w użyciu. Zawiąż jedno ramię albo którąkolwiek z części ciała, a wkrótce wkradnie się atrofia i ucieknie z niego życie. Odwróć ten porządek, dodaj ramieniu pracy więcej niż zwykle – np. daj mu jak kowalowi kuć żelazo cały dzień –a ramię stanie się silniejsze (rozwinięte od wewnątrz).

Osoba „wykształcona” to taka, która wie, jak zdobyć wszystko, czego jej potrzeba poprzez dążenie do swojego głównego CELU w życiu, nie łamiąc praw innych ludzi. że prawdziwe wykształcenie oznacza rozwijanie umysłu, a nie samo zbieranie i klasyfikowanie wiedzy.

Dobrze ugruntowana zasada psychologii mówi, że czyny danej osoby są zawsze zgodne z myślami dominującymi w jej umyśle. Każdy określony cel główny, celowo wyryty i stale noszony w umyśle, oraz determinacja do wprowadzenia go w życie, w końcu przesycają całą podświadomość. W końcu automatycznie wpływa na fizyczne działania ciała, prowadząc w kierunku osiągnięcia tego celu. Zasada psychologii, poprzez którą możesz wyryć swój określony cel główny na swojej podświadomości, nazywana jest autosugestią albo propozycją, którą często wysuwasz sam do siebie. Ludzie, którzy odnoszą sukces, zawsze szukają towarzystwa innych ludzi odnoszących sukces. Zaś ludzie, którym ciężko się żyje, zawsze szukają towarzystwa ludzi będących w podobnej sytuacji. „Nędza nie znosi być sama”. Przyciągniesz do siebie ludzi, którzy będą harmonizować z Twoją własną filozofią życiową, czy tego chcesz, czy nie. A skoro to jest prawdą, czy nadal nie widzisz, jak ważne jest ożywienie Twojego umysłu określonym celem głównym, który przyciągnie do Ciebie ludzi mogących Ci pomóc, a nie opóźnić w działaniu? Przypuśćmy, że Twój określony cel główny jest dużo ponad Twoją obecną pozycją w życiu. No to co? Masz taki przywilej – nie, taki OBOWIĄZEK.

---------------------------------

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń