SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

To da Ci przewagę

 
Podzielę się dziś z tobą  informacją, która otworzyła mi oczy i pozwoliła zrozumieć dlaczego pewna grupa ludzi ciągle pławi się swoich problemach, a inna nie tylko robi postępy w swym życiu zawodowym i osobistym, ale przede wszystkim nie przykłada wagi do tego co inni o nich powiedzą.

Miałem ostatnio przyjemność doświadczyć czegoś wyjątkowego, o czym chciałbym ci teraz opowiedzieć.Otóż pewnego dnia całkiem przypadkowo spotkałem moją koleżankę.Mieliśmy wtedy chwilę czasu, dlatego usiedliśmy w parku, żeby porozmawiać o filmie, który jej wcześniej poleciłem. Szczerze mówiąc byłem bardzo ciekaw jej reakcji. Musisz wiedzieć, że moja koleżanka jest jedną z tych osób, które czasami lubią mieć odmienne zdanie i podkreślać jak bardzo nie zgadzają się ze swoim rozmówcą.

Widziała mój błysk w oku gdy zaczynałem swój wywód i najwyraźniej tym razem chciała udowodnić mi jak bardzo przeciętny jest film, który uznałem za tak odkrywczy. Pamiętam, że w pierwszej chwili postanowiłem bronić swoich przekonań, jednak chwilę później zadałem sobie pytanie : jak sądzisz, do czego doprowadzi twoja reakcja i czy nie o to jej chodzi?


A, że pamiętałem podobne zdarzenia z przeszłości, doskonale znałem odpowiedź. Uspokoiłem się, przyznałem koleżance  rację i to był moment zwrotny. Wcześniej obydwoje doskonale czuliśmy, że  rozmowa prowadzi do kłótni. Gdy jednak wizja sprzeczki prysła, zaskoczeni obrotem sprawy zaczęliśmy się śmiać.
Piszę o tym ponieważ to był jeden z tych „przebłysków świadomości”. Tego dnia doświadczyłem tego, jaka jest różnica między odpowiedzią a zwykłą reakcją. Prawdopodobnie gdybym nie powiedział sobie w pewnym momencie stop, sytuacja potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chciałbym dodać, że skierowanie moich emocji na inne tory nie było trudne.... było po prostu nietypowe.

Zdarza się, że większość z nas reaguje, a między reagowaniem a odpowiadaniem jest duża różnica. Reakcja jest odpowiedzią samoistną, nie wymagającą zastanowienia się. Natomiast odpowiedzialność to umiejętność odpowiadania, czyli mówiąc prościej świadomego wyboru reakcji.

Angielskie słowo responsibility to połączenie słów response- odpowiedź i ability umiejętność. Zdolność do wybierania naszej odpowiedzi. Zauważ, że są chwile, kiedy każdy z nas koncentruje się na tym czego zmienić nie może (np. przeszłości, zachowaniach ludzi, warunki pogodowe) oraz ulega wpływowi sfery, która jest poza naszą kontrolą.Nieprawdaż?( ). Zaniedbujemy wtedy elementy, które możemy zmienić: zachowanie, nawyki , myśli. W ten sposób  naprawdę oddajemy własną siłę i wolę sprawczą wszystkim i wszystkiemu, tylko nie nam samym. To tak jakbyśmy mówili sobie i innym „ja nie czuje się wystarczająco kompetentny by być szczęśliwym. Ty zrób to za mnie”. Pamiętam, że kiedy uświadomiłem sobie to prostą prawdę, zrozumiałem dlaczego ludzie opisujący złote metody jak być pewnym siebie człowiekiem ufnie patrzącym w przyszłość lub jak pokochać siebie, zgarniają taką fortunę.

Zastanawiając się nad wyborami, których przecież każdy z nas dokonuje każdego dnia, zadałem sobie pytanie, czym w takim razie jest wolna wola. I chociaż początkowo myślałem, że znam to pojęcie, to jednak po chwili dotarło do mnie jej zupełnie nowe znaczenie. Otóż wolna wola zawsze zakłada, że posiadamy  dostatecznie dużo siły by wybrać to, czego tak naprawdę chcemy. Gdy korzystamy z niej, uświadamiamy sobie jej obecność i stajemy się jeszcze bardziej niezależni i mocni.

Wydaje się to oczywiste, ale czy użyłeś kiedyś  twojego prawa do wyboru reakcji w sytuacji, gdy ktoś wydawał ci się denerwujący lub gdy ktoś wręcz chciał cię obrazić.... ?  Eleonora Roosvelt zauważyła, że nikt nie może cię zranić bez twojej zgody.

Nikt nie może wpłynąć ani na twoje emocje, ani twoje poglądy, ani tym bardziej twoje samopoczucie....Czytelniku właśnie przekazałem ci  informację, która zawiera w sobie wszystko to, czego potrzebujesz. Da ci siłę, pewność siebie, odwagę, niezależność i wolność. Informacje, która zmieniła moje życie a brzmi ona:

TO           JA         MAM SIŁĘ SPRAWCZĄ


--------------------------
http://ponadszczytem.blogspot.com/
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń