SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Czy potrzebny jest wrodzony talent, żeby stać się bogatym?

 
Wielu ludzi zastanawia się jak zarobić pieniądze. Duże pieniądze. Marzą o pieniądzach, pragną ich. Ale co trzeba zrobić, kim być, żeby być bogatym?

Wszyscy wiemy, że stworzyć fortunę nie jest łatwo, ale jak mają się do siebie talent i bogactwo?

Wbrew niektórym reklamom czy bannerom powciskanym w różne zakamarki wielu stron, ciężko zarobić 100 000 złotych w dwie godziny klikając w reklamy... Ciężko też stworzyć system biznesowy, który zarobi tyle samo przy wysyłce jednego maila.

Ale czy potrzeba nadprzyrodzonej zdolności, która umożliwi godziwy zarobek?


Odpowiedź jest prosta: nie.

Jedynie potrzeba tu wytrwałości w dążeniu do celu. Jedni potrzebują oczywiście więcej, inni mniej prób. Inteligencja też niekoniecznie jest tu decydująca, chociaż wiadomo, że na najniższych ilorazach inteligencji ciężej wyciągać wnioski, co tworzy dodatkowe ogromne trudności. Ale dla człowieka o przeciętnym ilorazie inteligencji, bogactwo stoi otworem.

Może w takim razie koneksje, konszachty, znajomki? Tu prawda jest pół na pół, bo znajomości pomagają. I te negatywne (znajomki, konszachty, koneksje i podobne) i te pozytywne (kontakty biznesowe, znajomi koledzy i koleżanki). Czy one wystarczą? Absolutnie nie, wbrew obiegowej opinii. Ogromna liczba ludzi udowodniła już, że to nieprawda. Stracili majątki mimo znajomości...

W takim razie talent. Tak! To musi być talent!

Nie.

Wrodzony talent do biznesu oczywiście pomaga i jeśli ktoś go posiada, szybko się bogaci. Za nieprawdą przy tej jakże częstej wymówce („brak mi talentu, żeby zarobić pieniądze”) przemawia fakt, że wielu ludzi bez talentu osiągnęło wyżyny finansowe.

Powiem (napiszę) Ci teraz, co jest największym twórcą bogactwa.

Wytrwałość połączona z planem, a może nawet na odwrót. Plan wsparty przez wytrwałość.

Te dwa elementy są konieczne do tego, żeby się bogacić. Nawet jeśli nie masz talentu, możesz wykonać po prostu rzemieślniczą robotę. Nie dostaniesz miana geniusza finansowego, cudotwórcy czy złotego dziecka marketingu internetowego. Będziesz po prostu obrzydliwie bogaty, przeszkadza Ci to? :)

Jeśli nie masz umiejętności, to na co czekasz? Gdy zaczynałem przygodę z marketingiem internetowym nie miałem pojęcia co zrobić, żeby zarejestrować domenę. Moi koledzy administratorzy Windowsa czy Linuxa i inni informatycy – też nie. Teraz ja ich uczę podobnych rzeczy.

Jeśli nie wiesz jak, zacznij się uczyć. Krok po kroku. Jeśli brakuje Ci motywacji, naucz się motywacji, potem umiejętności biznesowych. Większość bogatych ludzi przed Tobą robiła to samo – uczyła się swojego biznesu i pokonywała osobiste bariery.

Nie potrzebujesz wrodzonego talentu, żeby stać się bogatym, potrzebujesz wiedzy i wytrwałości we wdrażaniu Twojego osobistego planu akcji.

------------------------
Więcej o Rozwoju Osobistym dowiesz się na www.DrogaDoDoskonalosci.plźródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń