SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Czym jest psychologia sukcesu?

 
Czym jest, a czym nie jest psychologia sukcesu? Jeśli zainteresujesz się rozwojem osobistym, jak będziesz postrzegany? Czego się spodziewać, jeśli słyszałeś, słyszałaś o psychologii biznesu i chcesz tego spróbować? Jeśli jesteś ciekawy, czytaj dalej.

Psychologia sukcesu jest coraz lepiej kojarzona przez społeczeństwo, co bardzo cieszy. Pozostaje jednak duża grupa ludzi, którzy nie mają pojęcia, co to jest lub wręcz mylą ją z astrologią, ezoteryką i im pokrewnymi dziedzinami. Jest to tak dalekie od prawdy, że dla kogoś zajmującego się psychologią sukcesu czy rozwojem osobistym jest nie do pomyślenia. Ale co to w ogóle jest?

Dla niewtajemniczonych: psychologia sukcesu, zwana również psychologią biznesu, rozwojem osobistym, pozytywnym myśleniem i innymi jest to zbiór rad i prawideł połączonych z ćwiczeniami, które w założeniu mają usprawnić jakość myślenia. To z kolei ma doprowadzić do zwiększenia ilości, jak również jakości osiągnięć człowieka i doprowadzić go do upragnionego sukcesu.

Porady zawarte w szkoleniach czy wykładach z psychologii sukcesu i rozwoju osobistego są oparte najczęściej na filozofiach życiowych ludzi sukcesu, którzy opisali/opisują to, co robią, jak myślą w konkretnych sytuacjach. Po uporządkowaniu tych informacji jest ona udostępniana szerszemu gronu czytelników i słuchaczy.

Wbrew sceptykom, prawdy zawarte w psychologii sukcesu nie są wymyślone, choć niektórzy prelegenci czy autorzy mogą zbyt ubarwiać opowieści, jak w każdej dziedzinie nauki czy aktywności ludzkiej. Trzeba brać to pod uwagę. Większość informacji zawartych pod nazwą „rozwój osobisty” jest oparta na praktyce i jest powtarzalna. Oznacza to, że zastosowane ćwiczenie czy tok myślenia, jeśli postąpi się dokładnie według wskazówek, przyniesie określony rezultat.

Nauka szeroko rozumianego rozwoju osobistego występuje już w większości dziedzin działalności zawodowej. Mówcy z tej dziedziny uczą nie tylko indywidualnych ludzi „chętnych” do zwiększenia swoich osiągnięć, ale zgłaszają się do nich korporacje, a czasem wojsko i inne instytucje rządowe. Pokazuje to siłę rozwoju osobistego również jako narzędzia zwiększającego skuteczność.

Podsumowując, psychologia sukcesu jest coraz mocniejszym „narzędziem”, które nabiera rozgłosu i jest coraz szerzej wykorzystywane. Z początkowej fazy ciekawostki przeradza się w naukę o człowieku, która jest wykorzystywana już nie tylko w rozwoju duchowym, jak w czasach dawniejszych, ale i zwiększa możliwości umysłowe w sprawach zawodowych czy międzyludzkich.

Jest to możliwe dzięki temu, że te wszystkie dziedziny aktywności ludzkiej są ze sobą powiązane. To sprawia, że psychologia sukcesu czy też rozwój osobisty ujmując życie jako całość, ma coraz większą moc oddziaływania.


--------------------------
Więcej na: Droga Do Doskonałości
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń