SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak odpowiedzieć sobie na pytanie co chcę w życiu robić?

 
Często zdarza się, że ludzie tkwią w pracy, której nienawidzą. Pokażę ci jak to zmienić, abyś mógł zacząć robić to co kochasz. Nie ma nic gorszego niż praca bez pasji. W życiu kieruj się cytatem: "Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować".

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie "Co chcę w życiu robić?" rozwiąż poniższe zadanie:

Wypisz na kartce to co kochasz robić w wolnym czasie i co sprawia ci radość. Może to być wędkowanie, pływanie, a może poznawanie nowych technologi? Wypisz wszystko, nie zastanawiaj się czy to ma sens i jest realistyczne. Tym zajmiemy się zaraz. Postaraj się wypisać kilka takich dziedzin z życia. Możesz również zadać sobie pytanie: "Co bym robił, gdybym nie musiał się przejmować pieniędzmi i miał cały dzień wolny?". Teraz zastanów się nad realistką twoich marzeń. Pora wyjść z chmur :).

Po "przefiltrowaniu" twoich zainteresowań i marzeń wybierz to, które najbardziej cię opisuje i daje ci satysfakcję, te do których będziesz mógł najłatwiej się zmotywować. Dla przykładu niech będą to komputery. Zastanów się co możesz zrobić w tej dziedzinie. Jaką wiedzę musisz posiąść, aby np. otworzyć firmę zajmującą się tworzeniem programów. Staraj się dążyć w tym kierunku. Poświęcaj na to swój wolny czas. Jeśli uczysz się tego, co cię fascynuje jesteś mniej zmęczony nauką i wchodzi ci ona szybciej do głowy. Zapamiętaj raz na zawsze, nie możesz się poddać. Życie jest zbyt krótkie, aby tracić je w pracy, której nienawidzimy. Czujemy się przez to źle. Nie możesz się bać postawić kroku naprzód. Jeśli będziesz stał w miejscu, w pracy, której nienawidzisz z marnymi zarobkami to za 20 lat staniesz przed lustrem i powiesz: "Matko, co ja robiłem przez te 20 lat. Niczego się nie dorobiłem, życie jest okrutne!". Taki już jest człowiek - gdy mu się powodzi, to oczywiście jego zasługa, nikogo innego. Jeśli zaś wszystko wiedzie się nie po jego myśli zwala to na wszystkich i na wszystko wokół. Natura człowieka jest piękna, lecz czasem należy umieć się zdyscyplinować.

----------------
Artur Machak, Do uzupełnienia tego zagadnienia polecam również książkę: "Ja i Cele"
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń