SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

LEGALNE KOPIOWANIE - Jak naśladując innych osiągnąć swoje cele?

 
Czy samo naśladowanie postępowania kogokolwiek, może doprowadzić do osiągnięcia tego samego, co naśladowana osoba? W czym może pomóc naśladowanie innych?  

Kto jeszcze nie wie, kto to jest Joe Vitale? Dwukrotnie był w Posce, przeprowadzając seminatium na temat Prawa Przyciągania i osiągania celów. Można zobaczyć go w kultowym już filmie "The Secret". Jest autorem wielu książek, z których część została wydana w Polsce. Osoba ze wszech miar godna naśladowania, w każdym razie odnośnie osiągania w życiu tego, czego się pragnie. Osoba hipnotyczna. Ale dość o nim, choć jego osoba posłużyła, jako motyw tego tekstu.

Otóż, swego czasu na Facebooku umieściłem informację odnośnie ebooka Joe Vitale Podróż do wnętrza siebie.
Jedna z osób w komentarzu zadała mi pytanie:

"I co, uważasz, że KAŻDY może go naśladować i to zagwarantuje KAŻDEMU zostanie milionerem?"

Moja odpowiedź:

"Naśladować?

Przede wszystkim nie dasz rady go naśladować. Nikt nie da.

Nie przeżyjesz swego życia tak jak on. Nie będziesz miał takich myśli jak on. Posiadasz odmienne umiejętności, wiedzę, doświadczenie. Jesteś inny niż on, w każdym "calu".

Ten ebook nie ma Ciebie nauczyć, jak masz coś osiągnąć, naśladując autora, ale pokazuje, że człowiek, który ma w sobie determinację do osiągnięcia czegoś, osiąga to, mimo, że napotyka w swoim życiu wiele trudności i przeszkód.

To dowód na to, że można, jeśli bardzo się chce.

I nie muszą to być od razu miliony (choć autor akurat to osiągnął). "

Gdyby naśladowanie było tak skutecznym i łatwym sposobem na osiągnięcie szczęścia i bogactwa, każdy z nas byłby szczęścili i bogaty.

Naśladowanie nie polega na identycznym robieniu tego, co osoba naśladowana. To raczej forma postępowania, przyjęcia podobnego toku myślenia, które jest skuteczne w drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu.

"Naśladowanie" może sugerować wybranie takiego samego celu do osiągnięcia, jak osoby naśladowanej. Ale przecież każdy z nas ma inne cele, inne wartości, wiedzę i doświadczenie, a także inne powody osiągnięcia celu.

Ważny jest sposób postępowania w drodze "do". Dla każdego będzie on inny, choć bardzo (tylko) podobny do postępowania osoby naśladowanej.


Cóż więc należy naśladować?

Jak należy naśladować?1) Musisz znać swój cel.

Nie tylko wyznaczyć. Znać go. Szczegółowo określić. Opisać go na kartce, narysować, napisać piosenkę.

Musisz wiedzieć, nie tylko, co chcesz osiągnąć, ale także, dlaczego? Czyli, co osiągnięcie celu Ci da? Co zmieni w Twoim życiu? Co dzięki niemu uzyskasz?

2) Musisz wiedzieć, w jaki sposób możesz go osiągnąć.


Zadaj sobie pytania: Co pomoże mi osiągnąć cel? Jakie czynności muszę wykonać? Czego muszę się nauczyć? Czy jest ktoś, kto może pomóc mi osiągnąć cel?

Podziel drogę osiągnięcia celu na etapy. Zawsze łatwiej wykonać mniej, niż od razu wszystko. Niech etapy te będą tak małe, aby wykonanie ich nie zniechęcało Ciebie.

3) Musisz konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu.

Nie ma usprawiedliwień typu: dzisiaj mi się nie chce; nie ma czasu; dzisiaj luz; jutro; nie potrafię; może.

W momencie kiedy Twój zapał słabnie (niestety zawsze tak się dzieje), przypomnij sobie swój cel, wyobraź go sobie, poczuj się tak, jakbyś go już osiągnął.

4) Musisz skupiać się na celu.

Nie w każdej minucie, godzinie, ale co jakiś czas. Wcześniej określony. Raz, dwa razy dziennie. Ale systematycznie. I w tym czasie nic nie może Ci przeszkadzać w dokonywaniu czynności przybliżających Cię do celu.

No to do celu!

--------------------------
Dariusz Szlachta http://www.top-ebooki.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń