SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak Znaleźć Swoją Motywację?

 
Motywowanie się do działania bywa trudne. Wielu ludzi jest w stanie zmotywować się, kiedy jest to dla nich ważne. Aby łatwiej się zmotywować do działania i utrzymywać ten stan, zastosuj się do porad zamieszczonych poniżej.

Zrób to, co ma największe znaczenie. Priorytetyzowanie swoich celów jest bardzo subiektywne. Wiele osób zostawia najmniej ważne zadania do końca, unikając ich wykonania na zawsze. Jeżeli jest to Twoim problemem, i masz problemy z motywacją, zastanów się co ma dla Ciebie największe znaczenie. Jeżeli masz do zrobienia rzeczy, które są na prawdę ważne, przesuń je na początek swojej listy zadań.

Zrób z tego nawyk. Naukowcy udowodnili, że po 21 dniach powtarzania jakiejś czynności, staje się ona nawykiem. Jeśli teraz potrzebujesz motywować się do czegoś, rób to nieustannie przez 3 tygodnie. Po tym czasie będzie to automatyczną czynnością, stając się częścią Twojej rutyny i nie będziesz musiał się do tego motywować.

Nagradzaj się. Jeśli masz problemy z wykonywaniem pewnych czynności, zacznij nagradzać się za wykonane zadanie. Nagrody nie muszą być duże, ale powinny być czymś, co ma dla Ciebie znaczenie, czego nie dostaniesz do momentu gdy nie wykonasz czynności. Ta technika motywacyjna jest pomocna w przypadku czynności, których po prostu nie lubisz robić.

Podziel to na części. Część zadań wydaje się zbyt przytłaczające, nawet do samego rozpoczęcia ich wykonywania. Zamiast skupiać się na końcowym rezultacie, przełam to na kilka części składowych. Za każdym razem gdy ukończysz jedną z tych części, będziesz czuł satysfakcję i widział, że jesteś coraz bliżej końcowego rezultatu. Ukończenie jednej części da Ci motywację do kontynuacji.

Po prostu zrób to! Odkładanie na później przeszkadza w motywacji. Przestań odkładać! Zamiast myśleć o wymówkach aby czegoś nie zrobić, powiedz sobie, że zrobisz to teraz i będzie ukończone. Poczujesz się lepiej, gdy to zrobisz!

Naucz się tego. Wiele razy, przyczyna tego, że nie możemy się zmotywować, leży w strachu przed porażką. Aby trzymać się z daleka od tej pułapki, dowiedz się więcej o temacie. Weź wsparcie. Wsparcie od innych jest pomocne w motywowaniu się do ukończenia swojego celu. Już sama świadomość, że inni wiedzą o Twoim celu, daje Ci motywację do działania i osiągnięcia sukcesu. Włącz do działania swój zespół i daj im wskazówki, jak wzmacniać Twoją motywację przez cały czas.

---------------------------
źródło: http://www.twoja-motywacja.yoyo.pl/motywacja_odnajdywanie.html
Artykuł powstał na podstawie tekstu Daniela Carlin, źródło: www.EzineArticles.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń