SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Dorzuć sobie w głowie RAMu.


Jak wiele jesteś w stanie zapisać w pamięci? Gdybyś traktował swoją głowę jak twardy dysk komputera, jak wiele danych możesz w ten sposób przechowywać? Ile filmów, płyt czy zdjęć możesz przechowywać w głowie?

Nauka wciąż nie jest w stanie tego oszacować, na pewno jednak jest to więcej niż niż Ci się wydaje. Dużo więcej niż w tej chwili jesteś w stanie zgrać na prawdziwy dysk w prawdziwym komputerze. Prawdopodobnie więcej niż upchniesz na wszystkich komputerach swoich wszystkich swoich znajomych, nawet jeśli wszyscy macie bardzo mocne maszyny.

Nie ważne ile się nauczysz, ale ile z tego zapamiętasz.

Możliwości magazynowania danych mamy ogromne. A jednak wielu z nas wciąż narzeka na pamięć. Problemem nie jest jednak jej pojemność, ale zdolność zapisu i odtwarzania danych. Czyli odpowiednio zapamiętywania i przypominania sobie.

Nie jest przecież tak naprawdę istotne to, jak wiele danych pomieści nasza pamięć, o ile nie jesteśmy w stanie zapamiętać tego, co pamiętać chcemy i co może nawet ważniejsze, wyszukać w pamięci w dowolnej chwili informacji, których akurat potrzebujemy.

Jak polepszyć pamięć? Trening czyni mistrza.

Aby polepszyć pamięć w swojej głowie nie musisz jechać do serwisu. Nie musisz dokupować żadnych modułów czy kości. Nie musisz nic odkręcać ani przykręcać. Wystarczy Ci to co już masz. I odrobina chęci. Naprawdę odrobina. Zatem?

Znam jedno bardzo, ale to bardzo proste ćwiczenie na pamięć. Wykonuję je sam, codziennie, od kilku tygodniu. Zajmuje ono dosłownie kilka minut przed pójściem spać. I naprawdę daje efekty. Zresztą, najlepiej przekonaj się o tym sam.

Proste ćwiczenie na pamięć.

Codziennie przed snem staraj się przypomnieć sobie, możliwie jak najdokładniej co tego dnia robiłeś i kiedy. Postaraj się odtworzyć z pamięci jak najwięcej szczegółów z mijającego właśnie dnia. Prościzna, myślisz pewnie. A jednak spróbuj - sam zobaczysz jak niewiele tak naprawdę pamiętasz z całego dnia. Dopiero po kilku, kilkunastu dniach taki trening pamięci przyniesie widoczne efekty i Twoja zdolność zapamiętywania poprawi się, a równocześnie:

Poprawi się Twoja pamięć, będziesz w stanie odtworzyć dużo więcej szczegółów z całego dnia Będziesz bardziej skupiony i skoncentrowany na tym co robisz Skupisz się na rzeczach naprawdę ważnych i wartych zapamiętania. Poprawisz zdolność wizualizacji, łatwiej będziesz sobie wyobrażał różne rzeczy - np. Twoje cele na przyszłość.

Spróbuj przynajmniej przez kilka dni i sam oceń czy warto poświęcić zaledwie kilka minut przed snem na to ćwiczenie. Taka mała, codzienna gimnastyka pamięci - niewiele wymaga, a wiele daje. Przekonaj się już dziś.

---------------------
Mózg i Pamięć. Serwis dla tych, którzy chcą wiedzieć i pamiętać więcej. Trening pamięci i umysłu.
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń