SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak poczucie wartości wpływa na życie?

 
Warto zacząć od tego, czym jest poczucie wartości. Tak naprawdę jest to relacja z samym sobą. Dzięki temu jak ona wygląda można zobaczyć jakie masz relacje z innymi, postrzeganie na świat a tym samym jak Ci płynie życie.

Nie wiem czy wiesz, ale stosunek do siebie ma ogromne odzwierciedlenie w Twoim życiu. Jest to Twoje lusterko. Jak zapewne się domyślasz, im większe masz poczucie wartości tym życie masz bardziej udane.

Od czego to zależy?

Głównie od Ciebie. Jeśli uważasz się za osobę mało wartościową, nie doceniasz siebie, narzekasz, nie podoba Ci się Twój wygląd, lub to, co robisz to adekwatnie do tego Twoje życie wygląda tak samo. Na pewno na nie narzekasz, nie podoba Ci się ono, chętniej byś coś zmienił lub nawet wszystko rzucił i wyjechał daleko.

Wystarczy przyjrzeć się temu bliżej a od razu widać relacje które łączą się nawzajem. Życie jest tylko odzwierciedleniem tego, co nosisz w sobie. Wszelkie problemy należy najpierw rozwiązać we własnym wnętrzu.

Co należy zrobić?

Uświadomić sobie że problem jest wewnątrz Ciebie. Kiedy sytuacje się powtarzają to tym bardziej jest to znak że musisz coś zmienić w sobie aby i życie się zmieniło i Twoje postrzeganie. Na początek wystarczy przyznać się przed sobą że problem nie jest na zewnątrz tylko w Tobie. Trudno to zrozumieć i dlatego jest to pierwszy i ważny krok. Dopiero taka akceptacja pozwala na kolejne zmiany w Tobie.
Warto zacząć od tego co jest najprostsze do zmian ponieważ wtedy nie zniechęcisz się do dalszych etapów. Dopiero potem należy wyciągać kolejne aspekty i zmieniać je. Mowa tu głównie o zachowaniu, osobowości, a najbardziej myślach, przekonaniach i uczuciach. To na tym warto się skupić najbardziej.

---------------------

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń