SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jaki powinien być lider?

 
Jaki tak naprawdę powinien być lider? Jakie cechy osobowości powinien posiadać? Czym się wyróżniać? Kim jest LIDER?Osoba przewodząca, stojąca na czele danej grupy. Cechą charakterystyczną lidera jest to, że ludzie chcą go naśladować oraz łatwo poddaje się jego przywództwu.

Rola lidera 
Ludzie oczekują od swych przywódców pomocy w wykonaniu wspólnego zadania, wypracowania zasad współdziałania w zespole oraz reakcji na poszczególnych członków grupy i zaspokojenia ich potrzeb.

Lidera to osoba która: Posiada osobisty autorytet, jest wpływowa i z tego tytułu spełnia określone funkcje społeczne zajmuje eksponowane stanowisko w liczących się, publicznych lub prywatnych organizacjach, funkcjonujących w danym społeczeństwie

A jakie powinny być cechy lidera:

Wizjoner

Zaangażowany

Pewny siebie

Zdecydowany

Szybki w działaniu

Uczciwy

Serdeczny

Autentyczny

Twardy, ale sprawiedliwy

Dobry organizator

Każdy lider powinien również dawać przykład. Na czym to polega?

Nie można myśleć o przywództwie bez dawania przykładu. Może ona przybierać różne formy ale musi mieć miejsce. Lider powinien dawać przykład, a nie stawiać siebie za przykład. Może bowiem dawać przykład w sposób nieświadomy, jako wyraz tego kim jest, w przeciwieństwie do zachowania zmierzającego do wywołania skrupulatnie obliczonego efektu. Jeśli dawanie przykładu stanie się nawykiem lider nie będzie o tym myślał – nie powinien jednak chlubić się przed samym sobą, że jest się tak dobrym liderem.

Wynika z tego, że jeśli lider ma skutecznie przewodzić innymi w takiej samej mierze poprzez własny wkład, jak innymi środkami, musi posiąść jeszcze jedną cechę: skromność, a nawet pokorę. Jest to najrzadsza ze wszystkich cech przywództwa, którą odznaczają się wyłącznie najlepsi.

Zobacz jak zostałem LIDEREM w krótki okresie czasu, dzięki strategii którą posiadam.

Wizja to sztuka widzieć rzeczy niewidoczne dla innych

-------------------------
Pozdrawiam,
Marcin Balzer
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń