SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Praktyczne ćwiczenie które już teraz skieruje twoje kroki na drogę sukcesu.

 
Chciałbyś poprawić jakość twojego życia, lecz nie bardzo wiesz od czego zacząć? Nie masz pojęcia jak oszacować co najbardziej wymaga twojej pracy? Jest pewne proste ćwiczenie, które pomoże ci zrobić pierwszy krok.

"Koło życia" to standardowe ćwiczenie coachingowe. Jeśli przeprowadzisz je rzetelnie i w takiej formie jaką ci proponuję, dowiesz się wiele o sobie oraz uzyskasz cenne wskazówki na przyszłość.

A więc zaczynamy:

- Weź kartkę papieru i długopis. Masz? Dobrze. Idziemy dalej
- Narysuj duże koło i podziel je na 8 części (mniej więcej tak jak kroisz pizzę)
- Każda z części będzie reprezentować jedną ze sfer twojego życia. Będą to:

1. Rozrywka/ rekreacja
koo_ycia

2. Miłość/ związek

3. Praca/ życie zawodowe

4. Rodzina

5. Przyjaciele/ znajomi

6. Zdrowie

7. Finanse

8. Rozwój osobisty

- Teraz oceń swój poziom satysfakcji dla każdej dziedziny w skali 1-10

- Spójrz na wyniki. Na pewno są różnorodne. W niektórych dziedzinach życia czujesz, że osiągnąłeś wiele i jesteś z tego zadowolony, a nawet dumny. Inne sfery życia wypadają średnio, a niektóre nawet kiepsko. Jak to wygląda u ciebie?

Jakie dwie sfery mają u ciebie najwyższe notowania? Tak trzymać! Pochwal się za to. Czy czujesz, że właśnie w tych dziedzinach  dajesz  z siebie najwięcej?

Teraz zwróć uwagę na najgorzej notowane sfery życia. Czy byłeś wcześniej świadomy, że odczuwasz niedobór satysfakcji w tych dziedzinach? Jak się czujesz z tą wiedzą?

- Wybierz sobie dwie sfery, w których najbardziej  chciałbyś poprawić swoje wyniki.

Pomyśl, wyobraź sobie jak byś się czuł, gdybyś mógł znacznie poprawić wyniki w tych dziedzinach. Co by to zmieniło w twoim życiu? Jakby ono wyglądało?

A teraz pomyśl co mógłbyś zrobić, żeby tak się stało? Jakie działania, nawet najmniejsze (na początek) mógłbyś podjąć, aby zbliżyć się do takiego poziomu satysfakcji jaki by ci odpowiadał? Spisz swoje pomysły dotyczące obydwu dziedzin.

- Zacznij działać natychmiast. Jeszcze dziś zrób jakiś ruch, który przyczyni się do zwiększenia satysfakcji w jednej lub obydwu wybranych sferach twojego życia. Codziennie dokładaj nowe pomysły, wykonuj kolejne ruchy i obserwuj jak twoje życie jest coraz pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

-------------------------
http://konto-ja.blogspot.com/
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń