SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Sztuka zabijania

 
95 % osób opanowało tę sztukę niemal do perfekcji. Zdziwiony? Pewnie! Dlatego może wyjaśnię, że chodzi mi o sztukę zabijania w sobie motywacji...

Przecież każdy z nas marzy w głębi o czymś lepszym, niezależnie od jego obecnego stanu posiadania. Zawsze dążymy do tego, by mieć więcej, być lepszym, robić coś lepiej, skoczyć wyżej, zagrać dokładniej, mieć więcej... To przecież nasza naturalna motywacja.

Gdyby tak nie było, to teraz prawdopodobnie siedzielibyśmy na drzewach i iskalibyśmy się gdzieś tam w Afryce...

Nie, nie chodzi o to, by brać wyścig w bezsensownym wyścigu szczurów i gonić do upadłego. To dwie różne sprawy! To jak różnica między pewnością siebie a próżnością. Pierwsze jest jak najbardziej pożądane, z drugim lepiej dać sobie spokój.

Skąd więc podstawowy problem naszych dziejów, czyli brak motywacji? Skąd wzięło się to, że tak ciężko nam się zabrać do spełniania marzeń, a w zamian z łatwością znajdujemy setki wymówek, by czegoś nie zrobić? Skąd ta tendencja do zbytniego analizowania, przemyślania i tworzenia milionów planów zamiast zakasania rękawów i wzięcia się do roboty, tak po prostu?

Strach, wątpliwości, zbytnie przejmowanie się innymi, niewiara w siebie - wszystko to przedkładamy nad działanie. A później stwierdzamy, że brak nam motywacji. To tylko wymówka.

No bo czy trzeba się motywować do realizowania siebie, lepszego związku, wymarzonego samochodu, piękniejszego mieszkania lub domu czy podróżowania po świecie?

Nie szukaj wymówek (np. że brak Ci motywacji), nie demotywuj się na własne życzenie, tylko działaj w stronę swoich marzeń. "Popełniaj błędy i naprawiaj je, gdy dotkniesz dna odbijaj się. Wykorzystaj czas, drugiego już nie będziesz miał. Nie poddaj się, bierz życie jakim jest i pomyśl, że na drugie nie masz szans..." - jak to śpiewa Myslovitz.

To, że opanowaliśmy sztukę zabijania marzeń do perfekcji nie oznacza wcale, że musimy jej używać! Po co korzystać z czegoś, co nas skutecznie powstrzymuje? Uwolnij się od uzależnienia od słów "nie dam rady" i... just do it!

5. Nie zabijaj (w sobie motywacji!)

Lepiej być średnim w działaniu, niż mistrzem świata w zabijaniu marzeń!

--------------------------
Więcej o autorze na jego stronie www.DanielJanik.com
 źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń