SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Gwarantowany sukces: Naśladuj lepszych od siebie!

 
Chcesz zostać człowiekiem sukcesu? Zachowuj się jak człowiek sukcesu, ubieraj się jak człowiek sukcesu i mów, jakbyś już nim był. Z pewnością jesteś w stanie wskazać konkretną osobę, która osiągnęła sukces w Twojej branży i na której chciałbyś się wzorować.

Nic prostszego, rozpoznaj jej styl, sposób działania i wdrażaj najlepsze wzorce. To jedna z elementarnych zasad. „Don’t reinvent the wheel” – Nie wymyślaj koła na nowo!

Michał rozpoczął pracę w nowej firmie jako szeregowy pracownik obsługi klienta, jakich w firmie nie brakowało. Z innymi pracownikami łączyło go jednak tylko stanowisko pracy. Michał od pierwszego dnia zachowywał się i ubierał jak kierownik placówki. Lśniący garnitur, wyprasowana koszula, nienaganny styl wysławiania się, innymi słowy: zdecydowanie wyróżniał się na tle przeciętnego pracownika. Obserwując Michała można było odnieść wrażenie, że znalazł się tu niejako przez przypadek, jakby wyszedł ze swojego pięknego biura i przyszedł z wizytą do pracowników.. Nie zdziwisz się, gdy zakończę słowami: Michał zdobył swoją wymarzoną kierowniczą posadę najszybciej. Najszybciej ze wszystkich w całej historii firmy.

Czy wiesz, że większość ludzi spędza przed telewizorem ponad 25 godzin tygodniowo? Pewnie, ale czy wiesz, że statystyczny „człowiek sukcesu”, osoba zadowolona  z życia, która ma się czym pochwalić spędza przed TV nie więcej niż 5 godzin tygodniowo? Mając na uwadze zasadę podglądania najlepszych, jak skomentujesz podejście tych wszystkich tv-maniaków, z których przecież każdy lub prawie każdy chciałby więcej zarabiać i wieść ciekawsze życie? Sposobów na efektywne zagospodarowanie zwolnionych 20 godzin jest mnóstwo, ich ilość i jakość zależy tylko od prawdziwych chęci danej osoby.

Każdy potrafi powiedzieć, że chciałby więcej zarabiać i więcej osiągnąć. Jednak gdy przychodzi czas na zmiany i podejmowanie decyzji, większość z powrotem zagłębia się w swoim fotelu, bo tak naprawdę, człowiek boi się zmian bardziej niż piekła. A Ty? Jesteś gotów na zmiany swojej osobowości? Zmiany swojego postępowania? Zmiany stylu wysławiania się? Zmiany pracy na ciekawszą? Co powiesz na samodoskonalenie i kreowanie swojego wizerunku?

Jesteś gotów efektywniej zarządzać swoim czasem? Czy wiesz, że inwestując dziennie jedną godzinę czasu na czytanie fachowej literatury jesteś w stanie po 2,3 latach stać się ekspertem w dowolnej dziedzinie? Od rozwoju pajęczaków, przez prawo pracy czy unijne dotacje, po chemię i biologię molekularną..

Jesteś gotów uprawiać poranny jogging? Człowiek sukcesu zaczyna dzień inaczej niż statystyczny Kowalski. Podczas gdy ten drugi siada zaspany do śniadania i nie może trafić widelcem w talerz, ten pierwszy jest już po porannej rozgrzewce, w głowie ma optymalny plan działania, zaplanowane cele, a jego efektywność i stopień satysfakcji życiowej jest dużo wyższy...

Polecam skrócić czas snu do optymalnych 6-7 godzin, dzięki czemu zyskasz dodatkowe 300-500 godzin w ciągu roku. Z takim kapitałem w ręku, zawojujesz świat, czego z całego serca życzę!

--------------------------
Piotr Zabrocki
Dorywcza praca? Zaprezentuję Ci pomysł na własny e-biznes! Szkoda czasu na pracę dla szefa, pracujmy dla samych siebie ;)
źródło: artelis.pl 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń