SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Instynkt sukcesu

 
Od urodzenia jesteś w posiadaniu olbrzymiej mocy, która tkwi gdzieś głęboko w Tobie, i właściwie użyta może zaprowadzić Cię do spełnienia wszystkich Twoich marzeń i wszystkiego, czego tylko pragniesz.

Jak uruchomić w sobie POTENCJAŁ DO WYGRYWANIA?

Ludzie, którzy mają cele, osiągają sukces, bo wiedzą, dokąd zmierzają. Określenie jasnego celu to podstawa. Ludzie, którzy mają je sprecyzowane, są spełnieni i szczęśliwsi. Żyją pełnią życia,realizując własne ambicje. Są bardziej aktywni, a przez to zdrowsi. To prawda, że posiadając sprecyzowane cele, możemy szybciej odnosić sukcesy.

Często brak czasu, nadmiar obowiązków powoduje, że zaniedbujemy nasze cele i traktujemy jako nierealne fantazje.

Jak znaleźć spełnienie w życiu, jak znaleźć właściwą motywację, która będzie nam dodawać sił?
Sprecyzuj wszystkie pragnienia. Składa się na nie to kim chcemy być, co osiągnąć i zdobyć. Ucz się od najlepszych, od tych którzy osiągnęli sukces świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. Połącz swój sukces z pasją. Rób to, co lubisz.  Niektórzy są w stanie oddać swe szczęście, by zarabiać pieniądze, które mają przynieść im szczęście. Wykonują prace której nie cierpią , przynosi im ona stres i zdenerwowanie. I tkwią w tej finansowej pułapce cale lata.

Jeśli działamy z entuzjazmem mamy silę napędową.
Wyznacz sobie cele życiowe.Powinieneś na tym etapie spisać każdy Twój cel, nawet ten, który uznajesz za trudny, niewykonalny i niemożliwy do spełnienia.

Spisz wszystko, czego tylko pragnąłeś — nie tylko jako dorosły człowiek, ale także to, o czym marzyłeś od dziecka. Sprecyzuj, ile czasu zajmie Ci osiągnięcie każdego z nich.

Niektóre zapewne kilka tygodni, a dużo większe nawet kilka lat. Tutaj posegregujemy je według jednego z 3 kryteriów czasowych, czyli: krótkoterminowe, średnioterminowe
i długoterminowe.

Postaraj się uchwycić wszystko jak najprecyzyjniej.
Powinieneś zadać sobie następujące pytania:
Co sprawi, że dostanę wymarzoną posadę?
Jak zmieni się moje życie, gdy to osiągnę?
Czy są osoby, które mogą mi w tym pomóc?

Kontroluj wszystkie swoje cele.
Każdy cel, który pragniemy zrealizować, powinien ciągle być pod naszą kontrolą — to znaczy, że musisz mieć pewność, że podczas jego realizacji masz na niego 100% wpływu.

Musisz pamiętać, by nie budować swojego życia, szczęścia i celów tak, aby ich spełnienie zależało od innych. W przeciwnym razie może Cię spotkać rozczarowanie i porażka. Gdy mamy pewność, że to my całkowicie kontrolujemy nasz cel, możemy cały czas pracować nad sobą, aby jak najszybciej go urzeczywistnić.

---------------------------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń