SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

JAK zacząć świadomie kreować swoją rzeczywistośc?

 
Tworzymy na podstawie otaczającej nas rzeczywistości. Nie selekcjonujemy tego jak coś postrzegamy, w jakim kierunku zmierza nasza uwaga. To nie jest świadoma kreacja, to życie z prądem, tam gdzie nas poniesie tam też jesteśmy....na własne życzenie....ZMIEŃ TO.

Chcąc zmienić swoje życie, powinieneś najpierw przyjrzeć się temu co się w nim wydarza i na podstawie tego określić jego dalszy kierunek. To na co patrzysz nie powinno wywoływać u ciebie uczucia braku czegoś, a być bardziej podpowiedzią tego czego chcesz.

Kiedy patrzysz na wszystko co cię otacza i widzisz rzeczy takimi jakie są w chwili obecnej i czujesz do tego niezbyt dobre uczucia, wtedy twoje otoczenie, relacje z innymi itp. pozostają takie jakimi są, takie jakimi je widzisz i postrzegasz.

Kiedy jednak patrzysz na wszystko, kiedy doceniasz, kiedy kierujesz swoją uwagę na pozytywy teraźniejszej sytuacji, przyciągasz jeszcze więcej tych pozytywnych rzeczy. Im lepiej dostrzegasz to co cię otacza, tym lepsze rezultaty przyciągasz do swojego doświadczenia.

Nie patrz na rzeczywistość, twórz rzeczywistość! Określ czego chcesz i skieruj na to swoją uwagę.

Pamiętaj : ważne jest uświadomienie sobie czego nie chcesz w swoim życiu, lecz nie po to, aby zagłębiać się w to swoimi myślami, lecz po to, aby wiedzieć czego chciałbyś i w jakim kierunku skoncentrować swoją energię, swoje myśli.

To czego nie mamy pokazuje nam wyraźnie to czego chcemy. Przykładowo: patrzysz na siebie w lustrze i jedyne co przychodzi ci do głowy to zdanie„ nie wyglądam dobrze" - ok. to podsumowanie tego co jest w chwili obecnej. Wiedząc jednak, iż podsumowujesz to co nie jest dla ciebie dobre, bądź też przez ciebie pożądane spytaj siebie, czy to w myślach czy to na głos „Ok, wiem czego nie chcę, czego więc chcę, jak wiec chcę wyglądać?"

I tutaj zacznij wymieniać jak chcesz wyglądać, skieruj na to swoje myśli, zacznij wymieniać, czego być chciał/a, a następnie wymień powody dlaczego tego chcesz.

Jak miałoby to wyglądać zapytasz? Otóż np. tak:

1. Chcę ważyć 55 kg, dlaczego tego chcę?

- ponieważ czuję się bardzo dobrze ważąc właśnie tyle
- ponieważ mogę pozwolić sobie na kupno wielu wspaniałych ubrań, bez żadnych ograniczeń
- ponieważ będę czuła się bardziej atrakcyjna
- ponieważ moja kondycja znacznie się poprawi
- ponieważ zwiększy to moje poczucie własnej wartości
- ponieważ czuję jak śpiewa moje serce, gdy ja mam piękne ciało, z którego jestem zadowolona

2. Chcę zrobić sobie jasne pasemka, dlaczego tego chcę?

- ponieważ wyglądałabym bardzo atrakcyjnie w jaśniejszych włosach
- ponieważ nowa fryzura dodała by mi więcej pewności siebie
- ponieważ odświeżony wizerunek, to więcej radości i zadowolenia
- ponieważ mam na to ochotę :)
- ponieważ lubię czuć się zadbana
Itd.

Określenie tego czego chcesz to jedno, ale powiedzenie DLACZEGO tego chcesz sprawia, że wycofujesz swoją uwagę z tego czego nie chcesz i konkretnie skupiasz się na tym czego pragniesz, czego chcesz doświadczyć.

Powyższe zdania to tylko przykłady, ty sam będziesz wiedział z jakimi powodami czujesz się najlepiej, jakie są ci bliskie, jakie są odpowiednie :-) Zaufaj sobie i obdarowuj mądrze rzeczy, osoby, wydarzenia swoją uwagą, czekaj na cuda, bo cuda zdarzają się wtedy gdy ich oczekujemy :-)

Zapraszam was do wspólnej przygody, fascynującego doznania, po którym nic nie będzie takie same.

------------------------------- 
Oto drzwi do lepszego, wspanialszego, szczęśliwszego świata gdzie dowiecie się "Jak doświadczyć fizycznej manifestacji swoich pragnień" - > http://prawo-przyciagania.maszke.pl/
Elżbieta Maszke
http://maszke.pl oraz  " Jak doświadczyć fizycznej manifestacji swoich pragnień"
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń