SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak zmotywować się do działania?

 
Często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie zmotywować się do podjęcia jakichkolwiek działań i decyzji. Aby to zmienić, należy przeprowadzić kilka podstawowych zmian w naszym życiu.

Bowiem mniejsze sukcesy mogą nas motywować do osiągania tych większych.
Sposób, metoda na zmotywowanie się jest mnóstwo, każdy ma swój, jednakże ja polecam kilka na początek. Wiadomo, że nie od razu Kraków zbudowali, tak samo w motywowaniu.

Skoro wcześniej nie korzystałeś z żadnych metod i nic ambitnego nie robiłeś to teraz zastosowanie kilku technik na raz może Cię zdemotywować.

Techniki na motywowanie się, które na mnie i moich znajomych działają skutecznie to:

- czytanie cytatów osób, które w swoim życiu odniosły sukces, takie cytaty można otrzymywać codziennie po zapisaniu się na darmową dawkę motywacji.

- oglądanie filmów inspirujących, filmów osób, które również odniosły ogromny sukces w swoim życiu. Takim filmem jest dla mnie film Willa Smitha, który opowiada o najważniejszych rzeczach w życiu.

- wyznaczanie celu, konkretnego, sprecyzowanego z konkretnie określoną datą, jeśli będzie to cel krótkoterminowy to nie będziesz miał czasu na zwlekanie, a od razu weźmiesz się do pracy.

- warto również wcześniej zaplanować sobie plan zajęć na dzień kolejny. Kolejnym krokiem może być wyznaczenie czasu, jaki chcemy poświęcić na poszczególne działania. Dzięki temu nie będziemy się ociągać a nasza dyscyplina bez wątpienia będzie dużo większa. Dzięki sporządzeniu wcześniejszego planu i wyznaczeniu sobie głównego celu ( np. chcę schudnąć 5 kg, dlatego codziennie biegam przez pół godziny), jesteśmy w stanie obiektywniej ocenić efekty realizacji podjętych starań.

Te wskazówki powinny przybliżyć Cię do działania.

-----------------------------
Więcej wskazówek, które powolą Ci raz na zawsze skończyć z odwlekaniem i odkładaniem wszystkiego na ostatnią chwilę znajdziesz na http://zacznijdzialac.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń