SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jesteśmy uczeni schematów, jak to zmienić?

 
Zanim rozpoczniesz działanie, musisz się na nie przygotować mentalnie. Większość ludzi szarpie się z życiem i nic dobrego im z tego nie wychodzi. Choć pracują ciężko nie osiągają sukcesów. 

Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje życie, gadka stara jak świat każdy ją zna i przytakuje głową, ale czy naprawdę w to wierzy? 


Dlaczego więc nie bierzemy odpowiedzialności za własne życie, za własne szczęście. Czy fajnie jest żyć z dnia na dzień? Jesteśmy uczeni schematów, jesteśmy programowani na przeciętność, na nie radzenie sobie samemu. 

Nie przeskoczy się dalej jeśli nie zdejmie się ograniczeń z umysłu. Jeśli zmiana nie zajdzie w głowie, nie będzie jej również widać w życiu.

Jeśli postanowisz zmienić swoje życie, musisz zmienić swoje zachowanie, nawyki itp. Już na zawsze! To nie może być zmiana na tydzień, na miesiąc, na rok. Jeśli będziesz tylko grał kogoś innego to szybko skończysz jak osoba z efektem jo-jo. Nie masz się bać, masz być tego po prostu świadom. Bo brak świadomości sprawia, że pojawiające się przeszkody powodują frustrację i złość, a z takiego stanu to już nie daleko do porzucenia wszelkich idei. 

Mamy tendencję do narzekania, marudzenia, rozmawiania o problemach, oglądania wiadomości, czytania gazet, które oprócz wyimaginowanego strachu otaczającej nas rzeczywistości nic pozytywnego nie wnoszą.

Jedyne co robią to nakładają na nas więcej i więcej ograniczeń, dają poczucie bycia w środku wielu problemów.

Potem myślisz sobie „to jest świat, w którym żyję, taka jest rzeczywistość" - nie taka nie jest rzeczywistość, to tylko twój subiektywny pogląd na nią, ukształtowany wiadomościami, które do ciebie docierają!

Schematy i nawyki jakie posiadamy to ciężka sprawa, bo często nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre zachowania zostały wprogramowane w nasz umysł.

Świat codziennie karmi nas negatywnymi informacjami, tylko czy to do czego prowadzi?
Jeżeli coś nie przybliża cię do twojego celu, a dokładnie sobie negatywnych myśli z całą pewnością nie - to nie jest to warte twojej uwagi.

Rada:

Jeżeli oglądasz dzienniki, wiadomości, czytasz jakieś brukowce - to od TERAZ ( żeby ci czasem nie przyszło do głowy „ zrobię to od jutra, dziś jeszcze sobie obejrzę - jutro jest czymś co nie nadchodzi nigdy) w porze tych wiadomości, czy w czasie gdy czytałeś te gazety - otwierasz jeden z rozdziałów książki motywacyjnej - np. Weź się w garsć! i czytasz. Może być to inna książka motywacyjna, nagranie które wysłuchasz na MP3 czy też na komputerze - jest tyle możliwości!

Zamienienie negatywnych informacji dopływających do ciebie, na pozytywne i motywujące Informacje są wstanie dokonać rewolucji w twoim życiu! 


Nie dość, że będziesz bardziej pozytywny, zadowolony z życia i to jeszcze będziesz się wciąż motywował.
Nie jest sztuką przeczytać motywującą książkę i utrzymać swoją motywację przez kilka dni, każdy to potrafi! Sztuką jest motywować się każdego dnia!

Każdy dzień daje nowe możliwości, jednak emocje jednego dnia, nie są już emocjami drugiego, więc dlatego tak ważne jest, aby na nowo dozować sobie impulsy, rozbudzające w nas chęci do działania.

Pamiętaj więc:

Każdego dnia w czasie, w którym dotychczas zajmowałeś się wysłuchaniem negatywnych wiadomości w TV czy też w radiu, bądź czytałeś gazety nic nie wnoszące w twoje życie - teraz siadasz i czytasz czy to książkę motywacyjną, czy to artykuły.

Tylko od ciebie zależy czy to co będziesz słuchał, bądź oglądał będzie cię wzmacniało bądź osłabiało.
To schematy myślenia, zachowania trzymają cię tam gdzie jesteś aktualnie. Czas wyrwać się z tych schematów, napisać nowe, lepsze :)

---------------------------------------------------------------------
Elżbieta Maszke
Szkolenie " Jak doświadczyć fizycznej manifestacji swoich pragnień"
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń