SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Pasja - brakujący element

 
W poszukiwaniu definicji pasji natknęłam się na wiele znaczeń tego słowa. Najbardziej zaciekawiło i zdumiało mnie to, że niektórzy nie widzą rożnicy między pojęciami pasja a hobby, traktując oba wyrazy jako synonimy.

Dla przykładu, Słownik Języka Polskiego PWN definiuje pasje jako «wielkie zamiłowanie do czegoś». Z kolei Kopaliński określił słowem namiętność różnicę między pasją a hobby, zainteresowaniem czy zaciekawieniem. Wynika z tego, że różnica pozostaje w "natężeniu", sile i zaangażowaniu. Nie bez powodu przecież jest "szewska" pasja.

Definicja pana Kopalińskiego nie jest najgorsza, ale prawdziwy klucz do słowa pasja znalazłam niedawno w książce pt: "The element" autorstwa Kena Robinsona. Autor przedstawia tam pasje jako "brakujący element" w życiu tych, którzy jeszcze jej nie znaleźli. Opisuje ją jako miejsce, w którym spotykają się dwie rzeczywistości: to co kochamy robić spotyka się z tym, w czym naprawdę jesteśmy dobrzy. To jest ten element, który najlepiej odzwierciedla i definiuje nasz potencjał. Element ten manifestuje się inaczej u każdej osoby, jednak jego komponenty są uniwersalne (to te dwa komponenty, które muszą się spotkać aby brakujący element "wszedł" na swoje miejsce).

Znalezienie swojego "brakującego elementu" jest podstawą naszego dobrego samopoczucia, sukcesu i zdrowia każdej pojedynczej osoby oraz organizacji, do których dana osoba przynależy (państwa, miasta, szkoły czy miejsca pracy). Nie znaczy to, że każdy musi od razu być geniuszem w swojej dziedzinie, zdobywającym najwyższe noty, laury, medale i odznaczenia. Jednak, głęboko wierzę, że każdy kto znalazł swój "brakujący element" ma o wiele większe możliwości i szerszą perspektywę, a co za tym idzie - większe szanse na spełnienie i sukces. To pasja inspiruje nas do tego aby sięgać o wiele dalej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić...

Pozwolę sobie tutaj zakończyć i zostawić Cię z tym na chwile... c.d.n.
Owocnych poszukiwań

------------------------
www.independica.blogspot.com
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń