SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Skuteczne techniki motywacji - metoda obserwacji innych

 
Bardzo skuteczną metodą motywacji może być porównywanie się do innych osób. Jeśli jesteśmy dobrymi obserwatorami, często zauważamy i zapamiętujemy porażki bliskich nam osób i skutki, jakie temu towarzyszyły.

Jednak dla nas mogą być one zapalnikiem motywującym do działania. Bowiem mając świadomość konsekwencji, nie chcemy przeżywać smaku porażki. Dlatego podejmując różnego rodzaju decyzje i działania, warto wspomnieć zdarzenia z życia innych osób, który sprawią, że poczujemy się zmotywowani do tego, by nie znaleźć się w takiej sytuacji jak kiedyś oni. Choć metoda może wydawać się być kontrowersyjną, jednak niekiedy bywa najskuteczniejszą w motywowaniu nas do podejmowania najbardziej słusznych decyzji.

Drugą grupą osób, które należałoby obserwować są osoby, które sukces osiągnęły.

Jeśli osobiście znasz kogoś kto żyje bardzo szczęśliwie, ma takie życie jakie chciałbyś mieć Ty, to warto umówić się z taką osobą, niech opowie Ci o swoim sukcesie, o tym jak do tego sukcesu dotarła. Co robiła, czego nie robiła? Jak wygląda dzień takiej osoby i wszystkie inne szczegóły, które Ty możesz przenieść od razu na swoje podwórko i zbliżać się do podobnego rezultatu.

Jeśli jednak nie znasz takich osób to warto czytać książki, biografie osób, które taki sukces osiągnęły, w książach typu „myśl i bogać się” czy „bogaty ojciec biedny ojciec” dostaniesz dokładne wskazówki co i jak należy robić, aby odnieść sukces i być szczęśliwym.

Takie książki dają takiego kopa motywacyjnego, że zapomnisz o tym, co to znaczy odkładanie spraw na ostatnią chwilę.

Warto obserwować osoby, które odniosły porażki po to żeby zobaczyć czego nie należy robić i warto obserwować osoby, które odniosły sukces po to żeby osiągnąć podobne rezultaty.

----------------------
Wyobrażasz sobie to kiedy masz dużo czasu dla bliskich i rodziny? Zajrzyj tutaj, a tak będzie.
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń