SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak podnieść poczucie własnej wartości – 7 super porad


Poczucie własnej wartości ma wpływ na większość aspektów twojego życia. To właśnie samoocena jest czynnikiem, który zadecyduje czy podążysz drogą do zrealizowania własnych marzeń i osiągniesz życiowe sukcesy czy zostaniesz tam gdzie jesteś na zawsze. 


Uwierz, że zasługujesz na więcej. Twoje wewnętrzne przekonania decydują o przyszłych osiągnięciach. Jeśli wierzysz, że zasługujesz na więcej to nic cię nie powstrzyma. Czy wiesz jak podnieść poczucie własnej wartości? Przedstawiam 7 niezwykle skutecznych sposobów.

1. Ustal cele –

Dzięki ustalonym celom, nad którymi nieustannie pracujesz odczujesz wewnętrzne poczucie kompetencji i spełnienia. Zmierzając w kierunku ustalonego celu zaczniesz odczuwać kontrolę nad swoim życiem. Wiedząc, że możesz osiągnąć, co postanowisz staniesz się nową osobą – najpierw we własnym mniemaniu, a potem w tym, jak inni cię postrzegają. Czego chcesz od życia?  Złap już teraz kartkę papieru i zapisz wszystkie swoje marzenia bez względu na to jak głupie, nierealne czy nieprawdopodobne mogą się wydawać. Następnie wybierz to, które budzi w tobie największe emocje i które będzie miało największy wpływ na twoje życie. Zastanów się czy jest ono realne (nie zostaniesz mistrzem olimpijskim w wieku 70 lat) i ustal plan na jego realizacji.

2. Dbaj o siebie –

Kiedy człowiek czuje się źle sam ze sobą, to zazwyczaj nie przykłada zbyt dużej uwagi do swojego wyglądu. Zawsze najpierw stara się zadowolić wszystkich wkoło, a na siebie zwraca uwagę na szarym końcu. Samo zadbanie o siebie wpłynie na poprawę twojego poczucia własnej wartości. Zaczniesz czuć się lepiej w swoim ciele. Przypomnij sobie jak się czujesz w eleganckim, wieczorowym stroju a jak w brudnym, starym dresie.
Pamiętaj o ćwiczeniach, dobrym ubraniu, odżywczych posiłkach. Przemebluj dom w ten sposób byś czuł się w nim wspaniale i spędzaj każdego dnia przynajmniej godzinę na robieniu tego, na co masz ochotę. Wszystkie te rzeczy oddziaływają na twój umysł i udowadniają tobie, że jesteś ważny a twoje szczęście i powodzenie ma znaczenie.

3. Wizualizuj –

Każdego wieczoru tuż przed zaśnięciem wyobraź sobie najlepszą wersję siebie. Jak będziesz wyglądać z wysokim poczuciem własnej wartości i pewnością siebie? Jak się będziesz czuć, co będziesz robić, jak będziesz mówić i wyrażać się poprzez mowę ciała? Wyobraź sobie dokładnie twoją wersję z przyszłości, jaką zaczynasz stawać się już teraz. Podkręć kolory wizualizacji, rozmiar, spraw by była trójwymiarowa i wyraźna. Gdy uchwycisz już dokładny obraz siebie z przyszłości to wejdź mentalnie w ten obraz i spójrz tymi oczami, usłysz tymi uszami i poczuj swoje nowe „ja”. Z każdym dniem jesteś bliżej najlepszej wersji siebie.

4. Zmień Otoczenie –

Jeśli twoje obecne otoczenie cię krytykuje i sprawia, że czujesz się gorszy to czas na zmianę. Nikt nie ma prawa do zaniżania twojej samooceny. Postaraj się otaczać ludźmi pozytywnymi, ukierunkowanymi na cele. Możesz zacząć od Internetu. Rozmawiaj z ludźmi na forach np. dotyczących rozwoju osobistego. Wybierz się też na szkolenie z rozwoju osobistego, nie tylko po to by dowiedzieć się czegoś nowego, ale by spędzić czas w towarzystwie, które naładuje twoje baterie. Zazwyczaj spotkasz tam ludzi optymistycznych i ukierunkowanych na działanie. To bardzo sprzyjająca postawa. Zacznij także rozglądać się w twoim miejscu zamieszkania za ciekawymi grupami tematycznymi: sport, teatr, taniec, film, muzyka, fotografia. Wybierz to, co lubisz…i żyj tym.

5. Podziel się swoimi osiągnięciami –

Jeśli masz niskie poczucie własnej wartości to prawdopodobnie rzadko jesteś zadowolony ze swoich osiągnięć. Po prostu ich nie doceniasz. Opowiedz o nich swoim przyjaciołom. Zdaj sprawozdanie z tego, co udało ci się zrobić lub opowiedz nad czym obecnie pracujesz. Przyjaciele będą świętować z tobą i wspierać cię, dzięki czemu poczujesz się lepiej w swoim ciele i twoja pewność siebie wzrośnie.

6. Popraw komunikacje -

Twoje niskie poczucie własnej wartości jest prawdopodobnie wynikiem oceny innych ludzi, którzy być może zaniżali twoją samoocenę. Musisz wiedzieć, że to jak inni cię oceniają w głównej mierze zależy od ciebie. Inni ludzie są po prostu odbiciem twojego wewnętrznego stanu. Poprawiając swoje zdolności komunikacyjne sprawisz, że ludzie zaczną oceniać cię lepiej, a twoje poczucie własnej wartości wzrośnie. Najważniejsze w komunikacji to: traktowanie każdego jak osobę bardzo ważną (jakby miała przyklejoną etykietę: „spraw bym poczuł się ważny”). Słuchaj więcej niż mówisz i słuchaj całym sobą. Pamiętaj o uśmiechu, stań się rozmową (nie myśl o tym, co ma się wydarzyć lub co się wydarzy – po prostu rozmawiaj). Zwracaj uwagę na mowę ciała (jest ona najważniejsza w komunikacji). Wyrażaj się w sposób pewny, stój prosto i patrz w oczy).

7. Świętuj zwycięstwa -

Na pewno masz już małe lub większe sukcesy z przeszłości. Pamiętaj o nich…Skoro chociaż raz udało ci się coś osiągnąć to dlaczego miało by się nie udać po raz kolejny? Musisz w to tylko uwierzyć i dążyć do tego. Jeśli coś się nie udaje to nie nazywaj tego porażką. Nazwij to wartościowym doświadczeniem. Bądź pozytywny. Powtarzaj sobie, że osiągniesz sukces, a tak się właśnie stanie. Twoja podświadomość zaakceptuje tą wiadomość i zacznie materializować się ona w rzeczywistości.

----------------------------------
Jeśli szukasz sposobu na prawdziwą zmianę swojego życia i chcesz stać się najlepszą wersją siebie to weź udział w kursie rozwoju osobistego - kliknij: "Zapisz Mnie Za Darmo!"
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń