SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak zarobić pieniądze - 6 złych nawyków uniemożliwiających Ci stanie się bogatym

 
Czy wiesz, że jest kilka złych nawyków, z których co najmniej 1 można zauważyć także w Twoim postępowaniu? Być może nawet zauważysz u siebie więcej niż jeden. Złe nawyki opisane w poniższym artykule znacznie utrudniają stanie się bogatym, żeby nie powiedzieć, że wręcz to uniemożliwiają.

Poniżej przedstawiono 6 złych nawyków, które wręcz uniemożliwiają zgromadzenie dużego majątku, i których wyeliminowanie znacznie uprości sprawę jak zarobić pieniądze szybciej.

1. Płacenie kartą kredytową lub kupowanie na kredyt

Jeżeli wyrobisz sobie nawyk płacenia kartą kredytową, kupowania na kredyt i myślenia w kategoriach odkładania płatności w czasie to musisz sobie uświadomić, że następstwem tego będziesz musiał za to więcej zapłacić. Jeżeli tego nie zrozumiesz i nie przestaniesz myśleć w takich kategoriach, to może stać się to jednym z najbardziej niebezpiecznych nawyków, który wręcz uniemożliwi ci zgromadzenie majątku.

2. Kupowanie nowych samochodów.

Gdy kupujesz całkowicie nowy samochód to bezpośrednio po tym jak wyjedziesz nim z salonu traci on na wartości 20-40%. A w ciągu pierwszych kilku lat prawdopodobnie straci on na wartości jakieś 50%. Kupowanie nowych samochodów jest bardzo kosztowne z pewności bardzo utrudni Ci zostanie bogatym.

3. Kupowanie samochodów na kredyt

Jeżeli kupujemy samochód na kredyt to dostajemy po kieszeni dwukrotnie. Po pierwsze tracimy na tym, że kredyt zapewne jest oprocentowany i będziemy musieli spłacić o wiele więcej niż pożyczyliśmy. Drugi raz tracimy na tym, że z biegiem czasu wartość samochodu będzie spadać. Nie dość więc, że zapłacimy za niego więcej niż wynosiła jego cena to jeszcze szybko traci on na wartości.

4. Nabywanie dóbr szybko tracących na wartości

Dobrem szybko tracącym na wartości jak sama nazwa wskazuje jest coś co w momencie gdy je kupujemy to posiada pewną wartość, ale potem bardzo szybko ją traci. Przykładem takiej rzeczy może także być wspomniany wyżej nowy samochód, najnowszy model telewizora, który właśnie się pojawił na rynku, który za rok będzie można kupić o wiele taniej, bo pojawią się o wiele lepsze modele.

5. „Kupowanie zobowiązań”

Chodzi tutaj o kupowanie rzeczy, których posiadanie nas kosztuje. Przykładem takiej rzeczy może być np. żaglówka, której utrzymywanie w sprawności, przechowywanie z biegiem czasu mogą Cię kosztować więcej niż sama żaglówka jest warta. Chodzi tutaj o takie rzeczy, które kupujesz i które z biegiem czasu „wysysają” od ciebie pieniądze.

6. Wydawanie  pieniędzy pod wpływem impulsu

Czyli np. zobaczysz w sklepie coś co ci się spodoba i kupujesz to od razu nawet bez zastanawiania się nad tym. Jeżeli przejawiasz taką tendencję to zapewne wydajesz sporo pieniędzy na rzeczy, które tak na prawdę nie są Ci potrzebne, a które są tylko twoimi chwilowymi zachciankami.

----------------------------------
jak zarobić pieniądze
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń