SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Prosta formuła sukcesu, której może użyć każdy


Chciałbym przedstawić ci prostą formułę, dzięki której będziesz mógł zmierzyć poziom osiągniętego sukcesu podczas typowego dnia. Formułę tę można zastosować do najróżniejszych dziedzin życia.

Sukces może przybierać różne kształty. Dla niektórych sukces oznacza dobrobyt materialny. Inni mierzą go poprzez swoją sprawność fizyczną lub ogólne zdrowie. Jeszcze inni sukcesem nazywają swoją rodzinę lub działalność społeczną. Bez względu na to, czym jest on dla ciebie, zdolność do osiągania sukcesów jest kluczem do szczęśliwego życia.

Jeśli masz długoterminowe cele takie jak zrzucenie kilkunastu kilogramów lub zbudowanie bogactwa, to musisz wiedzieć jak uczynić każdy dzień sukcesem samym w sobie.

Ta formuła pozwoli ci zmierzyć poziom osiąganego sukcesu, Dzięki niej osiągniesz skupienie na tym, co jest dla ciebie ważne w życiu.

Krok pierwszy: Przed zaśnięciem, pomyśl o wszystkich rzeczach, jakie zrobiłeś tego dnia. Myśl o nich w znaczeniu godzinowym. Dla przykładu podliczenie może wyglądać następująco: 8 godzin pracy, 2 godziny dojazdu do pracy, 2 godziny zabawy z dziećmi, itp.

Krok drugi: Teraz na papierze lub w myślach przydziel każdą z tych aktywności do dwóch kategorii: „Sukces” lub „Brak sukcesu”. Oto, w jaki sposób należy oceniać poszczególne godziny:

  • Godziny sukcesu to te, w których spędzasz czas na robieniu rzeczy sprawiających, że “czujesz, że żyjesz” i zbliżasz się do swojego upragnionego stylu życia. Może być to twórcza praca, nauka tego, co cię interesuje, spędzenie czasu z ludźmi, których kochasz, ćwiczenia fizyczne itp. To NIE może być coś pasywnego, jak oglądanie telewizji. Musisz być aktywnie zaangażowany by móc włączyć daną czynność w dziedzinę sukcesu
  • Brak sukcesu to godziny, w których spędzasz czas na robieniu rzeczy, które sprawiają, że “czujesz się martwy czy wypalony w środku”. Może być to nudna, stresująca praca, spędzanie czasu z ludźmi, których tak naprawdę wolałbyś nie widzieć, robienie czegoś z poczuciem winy, niespełnienia, marnotrawienie czasu itp.

Krok trzeci: Podlicz godziny, które możesz zaliczyć do “Sukcesu” jak i te, które uważasz za „brak sukcesu”.
Dokładny wzór formuły sukcesu wygląda następująco:

Godziny Sukcesu > Brak Sukcesu = Dzień Sukcesu

Tak więc im więcej czasu spędzasz podczas dnia na robieniu rzeczy, które sprawiają, że zbliżasz się do celu to tym większy sukces osiągasz każdego dnia. Najlepiej by godziny sukcesy przeważały podczas każdego dnia. Gdy czujesz wewnętrzną moc rozwoju, siłę, energię i działasz to zbliżasz się do swoich marzeń – osiągasz sukces.

Jeśli większość czasu spędzasz na czynnościach, które wysysają energię i radość z ciebie, tym mniej sukcesu doświadczasz w życiu. Jeśli robisz danego dnia więcej rzeczy, w których czujesz poczucie spełnienia i osiągania sukcesu niż rzeczy, w których odczuwasz brak sukcesu tym większy sukces osiągasz.

Niektórzy ludzie nie zgadzają się z tą formułą, ponieważ nie wlicza ona rzeczy, jakie większość ludzi musi robić każdego dnia. Do nich można by zaliczyć działanie dla przetrwania tj. znienawidzona praca, do której chodzi się tylko po to by zapłacić rachunki lub tym podobne rzeczy. Być może… jednak rozwijasz się po to, by żyć z pasją i kreatywnością. Większość zawodów można osiągnąć w kilka lat. Wiele z nich dużo szybciej. Działając wytrwale z pasją sukces staje się niemal nieunikniony.

Inni nie zgadzają się z tą formułą, ponieważ nie mówi ona wprost jak zdobyć więcej pieniędzy, zdrowia lub innych, które uważa się za sukces.

Jeśli jednak wiesz, czego dokładnie chcesz od życia ta formuła sprawdzi się dla ciebie a to, dlatego, że jedyną rzeczą, jaką w niej mierzymy jest CZAS. Czas jest tym, co każdy z nas posiada i dla każdego płynie w tym samym tempie. To jak spędzisz swoje godziny zależy tylko od ciebie i to właśnie te godziny decydują czy jesteś człowiekiem sukcesu czy też nie.

Przeszłość minęła, przyszłość jest tylko wizją, tak więc spędzaj jak najwięcej czasu, podczas dnia, na czynnościach, które sprawiają, że czujesz „moc” w sobie i prawdziwą radość z życia.

To jak wykorzystujesz czas zadecyduje czy zostaniesz człowiekiem wielkiego sukcesu czy też na zawsze pozostaniesz w miejscu. Wykorzystuj dany ci czas tak mądrze jak tylko potrafisz…

To sposób na prawdziwe zmierzenie poziomu sukcesu w twoim życiu, bez względu na to, co mówią inni.

-----------------------------
Więcej informacji z zakresu skutecznego działania i rozwoju osobistego na stronie:
Rafał Kołodziej - Strategie Rozwoju Osobistego
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń