SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Uprawiaj swój ogródek

 
Twoi znajomi poszli na imprezę, pojechali na narty w Alpy albo wycieczkę do Ameryki Południowej poznawać tamtejsze zwyczaje, wyjechali na obóz wspinaczkowy, sportowy, taneczny, biorą udział w festiwalu, kongresie a Ty tak cierpisz, bo Ciebie tam z nimi nie ma. 

Czujesz jakiś brak, zastanawiasz się co mogą teraz robić i czy fajnie się bawią, wydaje Ci się że centrum Twojego świata jest właśnie tam z nimi, a Ty odpadłeś, jesteś wyłączony z tego świata.Pomyśl sobie, że ci właśnie ludzie, to że ich znasz, że ich lubisz jest konsekwencją Twoich wyborów, wyboru szkoły, kierunku studiów, miejsca zamieszkania, pracy jakiej wykonujesz, kursów na które uczęszczałeś. Jeśli podjąłbyś inne decyzje, miałbyś innych znajomych. Na świecie żyje kilka miliardów ludzi i tak naprawdę, każdy z nich mógłby być Twoim znajomym.

Każdego dnia na całym świecie odbywa się setki tysięcy ciekawych wydarzeń, dlaczego tak cierpisz, że nie ma Cię akurat na tym jednym? Dlaczego sądzisz, że tam właśnie jest centrum Twojego świata, że tam dzieje się to wszystko co jest najcenniejsze dla Ciebie?

Chcę Ci powiedzieć, że jesteś centrum całego wszechświata, a najwspanialsza i najciekawsza historia jaka się dzieje, to historia Twojego życia. Uwierz w to, a każdy dzień będzie festiwalem, wycieczką i dobrą imprezą. Nigdy też nie przyjdzie Ci do głowy żeby żałować tego, że nie ma Cię gdzieś indziej. Pamiętaj, Twoje życie toczy się tu i teraz, nigdy tam gdzie Cię nie ma.

W czym tkwi siła seriali i dlaczego ludzie tak lubią je oglądać? Dlatego że widzimy w ich bohaterach to czego brakuje nam w nas samych. Ich życie jest zwykłe a jednak niezwykłe, barwne w codziennych szarych sytuacjach. Bądź bohaterem swojego serialu, niech wszystko co robisz będzie ekscytujące i ważne. Nie żałuj, że nie ma Cię gdzieś indziej i że nie robisz czegoś innego, bo to co najważniejsze i najciekawsze jest tu i teraz!

------------------------
Jacek Baraniecki
Odnajdźsiebie.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń