SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Życie zamiast egzystencji - 7 sposobów na wspaniałe życie od zaraz

 
Żyć pełnią życia to robić rzeczy, które sprawiają, że czujesz prawdziwe szczęście, bez chęci zaimponowania innym. Egzystować to poddawać się temu, czego inni oczekują od Ciebie. 


Egzystowanie to wpasowanie się w otoczenie, pracę, rachunki, kredyty, rodzinę i zapominanie o swoich wewnętrznych pragnieniach. Egzystowanie to życie tym co narzuca społeczeństwo, konformizm, schematy. To brak kreatywności i działanie wbrew wewnętrznym pragnieniom.

Rozpoczęcie prawdziwego, pełnego życia nie oznacza porzucenia wszystkiego i wyruszenie w podróż bez celu. Prawdziwe życie to odnalezienie wewnętrznego szczęścia, życie w zgodzie ze sobą i robienie tego, co sprawia, że czujesz się wspaniale. Życie nie jest długie… Warto zrealizować swoje cele, marzenia, pragnienia zamiast po prostu przeczekać…

7 sposobów na rozpoczęcie pełniejszego, szczęśliwego życia:

1. Znajdź swoją pasję

Czas odpowiedzieć sobie na pytania: „Co tak naprawdę kocham robić?” Co zawsze chciałem/am robić jednak coś zawsze mówiło mi, że to nie jest dobry moment? Wiesz… to jest najlepszy moment, żeby zacząć żyć pełnią życia. Pomyśl tylko: Jak długo chcesz to jeszcze odwlekać? A może będziesz odwlekać to przez całe życie?

Wiesz o tym, że ludzie podczas kresu swojego życia nie żałują tego, co zrobili lub co zrobili źle. Oni żałują tego, czego nie zrobili, tego że nie próbowali… Chyba nie chcesz znaleźć się na łożu śmierci z żalem, że nie podjąłeś/aś ryzyka i ciągłym wirującym w głowie pytaniem: „Czego do cholery się bałem/am?”
2. Wyłącz telewizor

To, że jest to strata czasu to już pewnie wiesz. Najgorsze jest to, że tego czasu już nie odzyskasz. Nie trać go więcej! Najgorsze w telewizji jest to, że oglądając ją, to nie ty żyjesz naprawdę. Naprawdę żyją ludzie, których oglądasz. Czy naprawdę myślisz, że jesteś gorszy/a od nich? Nie wydaje mi się. Wyłącz to pudło i zyskaj nowe nieograniczone życie. Zauważysz, że masz mnóstwo czasu na nowe zajęcia, w których możesz się rozwijać i które sprawiają ogromną satysfakcję. Nie bój się, że przegapisz wiadomości. One powodują tylko depresje i zniechęcenie. Ktoś zdecydował, że ludzi powinno się codziennie katować samymi negatywami, jakie wydarzyły się na planecie Ziemia tak jakby nie wydarzyło się nic dobrego…Lepszym rozwiązaniem od telewizji jest wypożyczenie lub kupienie filmu na DVD. W ten sposób zyskujesz kontrolę i oglądasz to, co chcesz i kiedy chcesz (bez reklam;).

3. Odkryj to, co ważne

Właściwie to po co żyjesz? Czy po to żeby pójść do pracy, wrócić i siedzieć na kanapie? Czy ty to nazywasz życiem? Czy stwórca jest z Ciebie dumny? Czas znaleźć to, co ważne. Poświeć nawet godzinę każdego dnia by stworzyć listę rzeczy, które są ważne dla ciebie. Wypisz wszystko, czego oczekujesz od życia. Na tym etapie nie zastanawiaj się jak głupie, śmieszne czy nieprawdopodobne są to cele. Popuść wodze fantazji. Pisz, pisz, pisz… Gdy lista będzie gotowa skróć ją do 4-5 najważniejszych dla ciebie rzeczy. To będzie to, czym teraz zaczniesz się zajmować, to, na czym skupisz swoje życie. Zacznij od stworzenia planu na realizację jednej z tych rzeczy i każdego dnia zbliżaj się do niej. Wykonaj chociażby malutki krok. Wyeliminuj z życia rzeczy, które nie zbliżają cię do celu (oczywiście te, które można wyeliminować). Skup się na swoim nowym celu, który sprawia, że twoje życie nabiera nowego znaczenia.

Jedna uwaga: wiek, płeć, rasa, wykształcenie, wyznanie nie ma znaczenia. Wielu ludzi już udowodniło, że można osiągać wspaniałe rzeczy bez względu na powyższe… Nie ma wymówek!

4. Zmierz się ze swoim strachem

Czy wiesz, czego boisz się najbardziej? Co wciąż powstrzymuje cię przed wielkimi osiągnięciami? Zastanów się: Jak bardzo zmieniłoby się Twoje życie gdyby nie było w tobie tego ograniczającego strachu? Co byś robił/a? Czy boisz się wysokości, publicznych wystąpień, masz problemy z randkami a może boisz się „co ludzie powiedzą”? Teraz wyobraź sobie jak wyglądasz bez tego strachu. Nie masz żadnych ograniczeń. Co robisz, , jak się zachowujesz? Jak wszystko wkoło się zmienia?

Pojawia się jeszcze jedno pytanie. Jak pokonać ograniczające przekonania? Jest na to wiele sposobów a wizualizacja i działanie okazują się jednymi z lepszych. Temat ten dokładniej poruszyłem w darmowym kursie „Zmień Swoje Życie w 6 prostych krokach”

5. Naucz się nowej umiejętności

Poznanie nowej umiejętności, zwłaszcza takiej, którą jesteś szczerze zainteresowany/a, daje wspaniałe uczucie wzrostu i satysfakcji. Pozwala przełamać rutynę i poczuć, że wciąż jest tyle do odkrycia i że wciąż można ulepszać swoje życie. Możesz osiągać więcej, szybciej i skuteczniej. Pamiętaj jednak by akceptować siebie takim, jakim/ą jesteś teraz i z takim poczuciem próbować rozwijać się dalej. Szczęście nie ma żadnych przyczyn. Możesz je poczuć już teraz i czuć go więcej z każdym dniem.

Postaraj się spróbować chociaż jednej nowej rzeczy każdego tygodnia. Nie chodzi o to by opanować nową dziedzinę w tydzień, ale by dać sobie szansę na spróbowanie i sprawdzenie tych wszystkich rzeczy, które wydają się interesujące. Świat to nieograniczone możliwości. Zauważ jak wiele rzeczy jest wokół ciebie, na który nigdy nie zwróciłeś/as uwagi. Może czas to zrobić…Wybierz się do opery, spróbuj nauki nowego języka, sztuki walki, kursu gotowania, kuchni tajskiej lub masażu. Rozejrzyj się wkoło… To wszystko czeka na odkrycie. W końcu znajdziesz to, co daje ci prawdziwą radość I napełni życie nowymi barwami.

6. Porzuć kontrolę

Czy widzisz ile energii wkładasz w to by sprawy każdego dnia toczyły się tym samym biegiem? Każdy z nas czasem zamyka się w „strefie komfortu”, w której czuje się dobrze i nie chce zmian (lub się ich boi). Niestety to ciągłe kontrolowanie biegu wydarzeń sprawia, że tracisz radość życia. Jeśli kontrola nie daje ci szczęścia to porzuć ją. Powiedz TAK dla propozycji, jakie pojawiają się wokół. Przestań także kontrolować innych w pracy czy w domu. Pozwól żyć im swoim życiem, bo kontrola, jaką wymuszasz prowadzi jedynie do stresu i nieszczęścia. Ludzie wokół nie czują się z tym dobrze – ty też nie…więc, po co kontynuować takie zachowanie?

7. Żyj tu i teraz

Zamiast wciąż zastanawiać się i usilnie planować przyszłość bądź wciąż rozpamiętywać to, co się stało, skup się na tej właśnie chwili. Życie istnieje tylko tu i teraz i tylko w tym momencie można działać i poczuć się prawdziwym sobą. Skup się na tych pięknych chwilach. Wspaniały widok, zapach, smak, wyjątkowe uczucie, doświadczenie. Postaraj się przywrócić skupienie nawet w tych, prowizorycznych czynnościach dnia codziennego. To także w nich możesz znaleźć prawdziwą przyjemność. Nawet podczas mycia naczyń możesz podsunąć dłoń pod ciepły strumień wody i doświadczyć wspaniałego uczucia, jakie ona przynosi. Wybierz się na spacer, kup swoje ulubione ciastko i doświadczaj piękna tu i teraz.

Żyj – nie egzystuj!

---------------------------------
Wiesz już, że możesz wziąć od życia o wiele więcej. Zrób to teraz! Przejdź kurs: „Zmień Swoje Życie w 6 prostych krokach” ZA DARMO!
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń