SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

6 powodów wg. Anthony Robinsa dlaczego tylko niektórzy zostają bogaci


Anthony Robbins jest jednym z najlepszych trenerów rozwoju osobistego na świecie. Z tego artykułu dowiesz się jakie 6 powodów zaobserwował dlaczego ludzie nie zostają bogaci.

Ludzie, którzy zostali bogaci wiedzą o tym, że sposób na to jak zarobić pieniądze znaleźli dzięki stosowaniu przez nich kilku prostych zasad. Ci, którzy nie zostali bogaci nie wiedzą o tych prostych rzeczach i uważają, że zdobycie bogactwa jest kwestią szczęścia lub przypadku.

Anthony Robbins wymienia 6 powodów dlaczego ludzie nie zostają bogaci:

 1. Nie precyzują dokładnie co dla nich znaczy bycie bogatym. Kluczowe jest tutaj słowo „dokładnie”. Czy możesz sobie wyobrazić jak trudne byłoby zbudowanie samochodu czy samolotu bez wcześniejszego naszkicowania jak on ma wyglądać? Musisz znać swój cel zanim zaczniesz do niego dążyć.

 2. Jeżeli już precyzują to robią to w taki sposób, że sprawia to dla nich wrażenie nieosiągalnego. Osiągniesz tylko tyle ile wierzysz, że możesz osiągną. Nic więcej, nic mniej. Twój cel musi być dla ciebie realny. Wyznacz sobie taki cel, którego osiągnięcie zmusi Cię do wysiłku. Nie może on jednak być dla Ciebie nieosiągalny. Zrób największy krok jaki wierzysz, że możesz zrobić, osiągnij go i zrób następny największy krok jaki wierzysz, że możesz zrobić. To zbuduje twoją pewność siebie i z czasem będzie Cię stać na coraz więcej.

 3.  Nie działają. To oczywiste, że jeżeli ciągle o czymś tylko myślisz to pozostanie to na zawsze tylko w sferze twoich myśli. Musisz działać. Po tym jak zaczniesz działać dostaniesz z otoczenia wskazówki, które powiedzą ci jak skorygować „kurs”. Samolot zanim zacznie zmierzać do celu musi najpierw wystartować i dopiero później obiera odpowiedni kurs. Więc po prostu zacznij działać.

 4. Nie mają realnego planu. Jeżeli chcesz czegoś dokonać dowiedz się jak masz to zrobić od kogoś kto tego wcześniej dokonał.

 5. Poddają się gdy napotykają przeciwności. Pokonywanie przeciwności jest tym co czyni ludzi bogatych, a nie poddawanie się. Dotrzesz tam gdzie masz zamiar tylko wtedy, jeżeli jesteś gotów stawić czoła przeciwnościom, które napotkasz na swojej drodze.

 6. Pozwalają na to, żeby opinie innych ludzi wpływały na ich decyzje. Zawsze znajdą się ludzie, którzy nie będą wierzyć że to Ci się uda, którzy są pesymistami, lub którzy po prostu będą chcieli „sprowadzić Cię na ziemię” żebyś się nie rozwiną bo sami wtedy będą się źle czuli. Czasami będą to osoby z twojej rodziny lub najbliżsi przyjaciele. Nie pozwalaj, żeby ich opinie wpływały na twoje decyzje.

----------------------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń