SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Czym jest strefa komfortu i jak ją opuścić.

 
Dowiedziono, że człowiekowi bardziej podoba się to, co jest mu znane. Ma to taki efekt, że częściej po prostu lubimy to, co już wcześniej widzieliśmy. Wytwarzamy w ten sposób psychiczny obszar bezpieczeństwa, w którym czujemy się dobrze.

W rzeczywistości ma to jednak nie zawsze dobre skutki.
Na obrazku obok zilustrowałem mniej więcej, jak strefa komfortu odnosi się do naszego życia. Są nią nasze naturalne zachowania oraz nawyki. Jej opuszczenie jest ważne aby móc się rozwijać i osiągać to, czego się w życiu pragnie. 

Niejednokrotnie możesz usłyszeć od ludzi, że chcieliby coś zmienić, że mają dość problemów z tym, czy tamtym. Z reguły towarzyszą temu jedynie słowa i nie zostaje wprowadzone żadne działanie.

Postawmy teraz pytanie... W jaki sposób ma się coś zmienić, skoro taka osoba zachowuje się nadal tak samo i nie wprowadza niczego, co mogłoby przynieść efekty?

To właśnie strefa komfortu ogranicza nasze działania i nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł. Daje nam ona poczucie bezpieczeństwa, ponieważ wiemy czego się spodziewać w jej obszarze.  Nie chcemy jej opuszczać, gdyż jest dla nas wygodne to, że robimy, co jest nam tak doskonale znane.

Mam dla Ciebie doświadczenie. Spróbuj skrzyżować na swojej klatce piersiowej ręce. Teraz zrób to ponownie tyle, że na odwrót. Czujesz dyskomfort dlatego, że zrobiłeś coś inaczej niż zwykle. Pomyśl teraz jak wiele mógłbyś osiągnąć w życiu, gdyby nie to ograniczające uczucie.

Opuszczenie strefy komfortu niesie ze sobą nieprzyjemne emocje. Często jednak właśnie poza tym obrębem znajdują się nasze marzenia i cele. Możesz samodzielnie poszerzać swoją strefę każdego dnia wykonując całkiem inaczej rutynowe czynności.

Oto kilka z nich:

- Udaj się w nieznajomą okolice
- Uśmiechaj się do ludzi na ulicy, w sklepie, gdziekolwiek
- Jeżeli najpierw zakładasz prawego buta, to zaczynaj od lewego.
- Kiedy ktoś zaproponuje Ci wyjście z domu nie zastanawiając się zrób to
- Czytaj książki, artykuły o ludziach mających inne poglądy niż Ty
- Zamień się stronami w łóżku ze swoim partnerem/partnerką
- Spróbuj jakiejś potrawy, której nigdy nie jadłeś
- Idź do pracy, sklepu, szkoły inną trasą niż dotychczas

Pamiętaj, że pierwotnie zmiana Twoich nawyków może wydawać Ci się bezsensowna. Musisz odnaleźć w sobie siłę i zdobyć się na te zmiany. Postępuj drobnymi krokami i osiągaj coraz to więcej. Odczujesz świetny efekt po tym jak zrobisz dla siebie coś niekonwencjonalnego.

------------------------
Wojciech Lampa - Wojciechlampa.pl | Osiągnij Sukces Osobisty
źródło: artelis.pl 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń