SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Nie ustawaj, dopóki nie odniesiesz sukcesu

 
Czym jest samodyscyplina? Jaki kluczowy czynnik wpływa na osiągane przez Ciebie rezultaty? Dlaczego wytrwałość jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu i jak nad nią pracować? Przeczytaj artykuł Briana Tracy, aby znaleźć odpowiedź na te i ważne inne pytania!

Najważniejszym źródłem sukcesu jest samodyscyplina. Samodyscyplina to posiadanie zdolności, bazującej na sile charakteru i woli, by zrobić to, co powinieneś zrobić, wtedy, gdy masz to zrobić, niezależnie od tego, czy masz na to ochotę, czy nie. Charakter to zdolność zrealizowania postanowienia, gdy entuzjazm, który wywołał to postanowienie, już minął.

Wytrwałość to samodyscyplina w działaniu

Prawdopodobnie przejawem największej samodyscypliny jest wytrwanie, gdy robi się trudno. Wytrwałość to samodyscyplina w działaniu. Wytrwałość to wspaniały miernik charakteru każdego człowieka. Twoja wytrwałość jest w rzeczywistości prawdziwą miarą Twojej wiary w siebie i w zdolność odniesienia sukcesu.
Za każdym razem, gdy nie ustajesz w obliczu przeciwności losu i rozczarowania, tworzysz nawyk wytrwałości. W swoim charakterze i osobowości budujesz dumę, moc i poczucie własnej wartości. Stajesz się silniejszy i bardziej zdecydowany. Nie rezygnując nabierasz coraz więcej samodyscypliny. Rozwijasz w sobie żelazną determinantę sukcesu, tę jedną cechę, która utoruje Ci drogę i przeniesie ponad każdą przeszkodą, jaką życie może rzucić Ci pod nogi.

Zacznij i nie ustawaj

Orison Swett Marden napisał w swojej książce, że istnieją dwa podstawowe elementy, prowadzące do sukcesu. Pierwszy to podejmowanie prób, a drugi „przyklejenie się” do zadania. Odnosząc się do wytrwałości pisał, że dla człowieka, który dostrzega swoją siłę, który nigdy nie czuje się pokonany, nie istnieje porażka; porażka nie istnieje w przypadku zdeterminowanego dążenia i niezwyciężonej woli.
Nie istnieje porażka dla człowieka, który podnosi się za każdym razem, gdy upada, kto odbija się jak piłeczka kauczukowa, kto nie ustaje, podczas gdy wszyscy inni już się poddali, kto kontynuuje działanie, gdy wszyscy inni zawrócili.

Wytrwałość to Twoje największe aktywo

Prawdopodobnie największym Twoim aktywem jest po prostu zdolność trwania przy zadaniu dłużej niż ktokolwiek inny. B.C. Forbes, założyciel magazyn Forbes, który przekształcił go w wiodący magazyn w trakcie najciemniejszych dni Wielkiego Kryzysu, napisał: „Historia pokazała, że najwybitniejsi zwycięzcy z reguły napotykali rozdzierające serce przeszkody, zanim zatriumfowali. Zwyciężyli, gdyż nie ulegli zniechęceniu z powodu swoich porażek”.

Przeciwność losu to to, co nas sprawdza

Od wieków wielcy myśliciele zastanawiali się nad tym paradoksem i dochodzili do wniosku, że przeciwności losu stanowią test, z którym trzeba się zmierzyć na drodze do osiągnięcia tego, co warte zachodu. Herodot, grecki filozof, powiedział, że „to przeciwności losu wyzwalają u człowieka, który przy ich braku tkwiłby w bezczynności, siłę i zalety”. Najlepsze przejawy siły, odwagi, charakteru i wytrwałości ujawniają się, gdy stawiasz czoła największym wyzwaniom i gdy reagujesz na nie pozytywnie i konstruktywnie.
 
Ćwiczenie dla Ciebie

Twoje największe sukcesy niemal niezmiennie następują chwilę po największych porażkach, kiedy wszystko w Tobie mówi Ci, by zrezygnować. Dlatego myśl o tym, jak przekształcić porażki w sukcesy.

------------------------
Pozdrawiam,
Brian Tracy
Brian Tracy International - pobierz darmowe materiały od światowej sławy eksperta w dziedzinie rozwoju osobistego, biznesu i sprzedaży!
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń