SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Uwierzyć w siebie – osiągnąć sukces

 
Czy masz jakieś racjonalne powody by wątpić w swoje zdolności? Dlaczego rezygnujesz z wielkich osiągnięć? Wiara we własne siły jest jedną z najważniejszych rzeczy składających się na sukces.

To dzięki wierze we własne możliwości ludzie osiągali największe sukcesy w najróżniejszych dziedzinach. Edison wierzył w siebie mimo, że odbył tylko 3 miesiące formalnego wykształcenia. Stał się jednym z największych wynalazców w dziejach historii. „Albert jest bardzo słabym uczniem. Jest powolny, niekoleżeński i zawsze nieobecny. Psuje resztę klasy. Byłoby w interesie nas wszystkich usunąć go jak najszybciej ze szkoły” tak mówił jeden z nauczycieli Alberta Einsteina. On jednak wierzył w swoje możliwości.  Gdy uwierzysz w siebie posiądziesz moc i staniesz się niczym siła natury - nic cię nie powstrzyma!

Wiarę w siebie można uzyskać poprzez zmianę sposobu myślenia o sobie i o swoich możliwościach. Negatywne myślenie jest tylko nawykiem, który wyrobiłeś w sobie na przełomie lat. Być może ktoś przekonał cię do tego, że nie warto dążyć do marzeń a życie to tylko walka o przetrwanie. Co by się stało gdyby nie istniały żadne limity a wszystko, o czym pomyślisz mogło stać się rzeczywistością? Właściwie tak jest, potrzebujesz jedynie wiary w siebie. Oto kilka sposobów, dzięki którym zaczniesz ją rozwijać.

Porzuć ograniczające przekonania

Przekonania są tworzone w nas od początku istnienia na tej planecie. To często blokady, które ograniczają swobodne myśli. Powstają w procesie wychowania a sprawcami najczęściej są rodzina, nauczyciele, itp. Ktoś z nich prawdopodobnie starał się ciebie przekonać, że czeka cię przeciętne życie i że nic na to nie poradzisz. Albo, że dostaniesz pracę za niewielkie pieniądze, bo wszyscy wkoło chcą cię tylko wykorzystać. Są to rzeczy, których nie wiele osób poddaje w wątpliwość. Ludzie umierają nigdy nawet nie próbując wyjść poza narzucany im schemat myślenia. A jednak są tacy, którzy realizują swój potencjał. Chcą czegoś dokonać, popełniają mnóstwo błędów, ciężko pracują i w końcu wygrywają. Marzenia nie przychodzą łatwo. Wymagają poświęcenia i wiary w to, że zostaną zrealizowane. Bez tego nie ma żadnych szans.

Bądź gotów spróbować

Wielu ludzi poddaje swoje marzenia nawet nigdy nie próbując. Nawet, nigdy nie stawiając pierwszego kroku. Zakładają oni z góry, że będzie to strata czasu i że sukces jest dla nich niemożliwy. Wolą wierzyć w to, że sukces jest dla innych, dla tych, co urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą. Porzuć ten schemat myślowy. Spróbuj tego, o czym zawsze marzyłeś. Nie zastanawiaj się czy uda ci się zrealizować wszystko, czego pragniesz czy też nie. Po prostu spróbuj! Wykonaj niezbędny wysiłek, daj z siebie wszystko. Poczujesz się wspaniale, bo zaczniesz dostrzegać, że odpowiedzialność za twoje życie jest w twoich rękach i że możesz zmieniać swoje życie na lepsze.

Spróbuj – bez względu na wszystko. Nie masz nic do stracenia.

Wyrób swoje własne zdanie

Wiedz, że twoja opinia na temat siebie jest najważniejsza na świecie. Odrzuć wszystkie opinie, jakimi karmili cię bliscy i zdecyduj, kim chcesz być. Czy mówili ci: on jest nieśmiały, małomówny, zamknięty w sobie? Zmień swój wewnętrzny głos i powiedz, że to wszystko kłamstwo. Ty znasz siebie najlepiej! Powiedz: jestem pewny siebie, ludzie w moim towarzystwie czują się wspaniale.

Wyraź swoją opinię w pracy lub w gronie przyjaciół nawet, jeśli jest całkowicie odmienna od tych konwencjonalnych. Nie kłóć się z ludźmi, bo to nie ma żadnego sensu. Po prostu bądź sobą – to twoje życie. Takie postępowanie będzie budowało twoją pewność siebie, wiarę we własne przekonania i osądy. To one są tak naprawdę najważniejsze. Nikt nie zna Cię lepiej niż ty sam. Dlaczego masz w kółko powtarzać zasłyszane opinie? Masz przecież własne. Wiedz, że są one istotne.

Wyjdź poza strefę komfortu

Wypisz wszystkie rzeczy, jakie uważasz, za niemożliwe dla ciebie. Spróbuj każdej z nich. Jeśli np. uważasz, że nie masz szans na lepszą pracę wpisz to na swoją listę. Wyślij podania na różne stanowiska, jakie cię interesują (zgodnie z kwalifikacjami). Jeśli boisz się wysokości i boisz się wejść na drabinę to przełamuj swój strach systematycznie. Wierz, że możesz pokonać swoje słabości. Dzisiaj wejdź, chociaż na pierwszy szczebel a jutro na drugi. Boisz się pająków? Stań w odległości od pająka, w której przestajesz czuć się komfortowo. Nie musisz brać go od razu na ręce. Po prostu zbliż się i zauważ, że nie wyrządza ci krzywdy. Możesz pokonać każdą swoją słabość. Uwierz tylko, że jest to możliwe.

Otocz się ludźmi, których podziwiasz

Będzie ci znacznie łatwiej dążyć do swoich marzeń i wierzyc w ich osiągnięcie, jeśli otoczysz się towarzystwem ludzi, którzy myślą podobnie o realizacji celów. W dobie Internetu to całkiem proste. Napisz do kogoś, kto osiągnął cel, jaki jest twoim marzeniem. Zapytaj go o swoje początki, o porady. Jest duże prawdopodobieństwo, że udzieli ci kilku wartościowych porad, które dodadzą ci skrzydeł. Być może przekonasz się, że dana osoba, którą podziwiasz nie jest geniuszem a jedyne, co ją różni od całego społeczeństwa jest to, że wierzy we własne możliwości.

Co się stanie gdy pokonasz wszelkie swoje ograniczenia? Świat stoi otworem!
--------------------------------
http://rafalkolodziej.pl/kurs/
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń