SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Chcieć a móc

 
Widziałem ostatnio stronę o ludzkich pragnieniach - tysiące osób dzieliło sie swoimi marzeniami, zadziwiło mnie jedno...

Na pewnej stronie dotyczącej ludzkich celów (43things.com) - można poczytać o tym co różni ludzie chcieliby osiągnąć. Użytkownicy wpisują tam swoje marzenia, plany i potrzeby, zarówno na najbliższy czas, jak i na całe życie.

Warto zauważyć że najpopularniejszym celem jest... utrata nadwagi. Popularnym celem dnia jest utrata nadwagi, a w śród celów osiągniętych - którymi chwalą się użytkownicy, utrata wagi jest dopiero na 50 miejscu, daleko za małżeństwem, znalezieniem miłości i 47 innymi.
To dziwne, że ludzie chcą, a nie mogą. Że stawiają sobie to za cel, ale nie osiągają go. Dlaczego? Czy tak trudno o sposoby na utratę wagi? Przecież w internecie jest ich mnóstwo. Różne diety, ćwiczenia, pomysły jak się zmotywować. Trudno jest więc mi uwierzyć że nie da się schudnąć.

Wystarczy jeść mniej- nie napychać się, ale i nie głodować.

Zmotywować się na mnóstwo sposobów- wiele z nich jest niesamowicie skutecznych!

Poszukać metody dostosowanej do charakteru. Wręcz stworzonej dla danego człowieka.

I tu pojawia się podstawowy brak edukacji, albo inaczej - brak edukacji w odpowiednim kierunku. Umiemy chcieć, kupować, jeść, marzyć, zazdrościć. Nie umiemy móc, dążyć do celu, rozwiązywać problemów...
A przecież można się tego nauczyć!

Ludzie którzy zmieniają świat uczyli się jak działać skutecznie latami, natomiast wiele osób zniechęca się po dwóch dniach - nic dziwnego że otyłość, lenistwo i nałogi są tak wielkimi problemami. Są to problemy, których rozwiązywania nie nauczyliśmy się jako młodzi ludzie, a jako ludzie starsi często nie chcemy się już tego uczyć.

Zarówno otyłość jak i wiele innych dolegliwości czy braków w życiu człowieka jest wynikiem problemów psychicznych! Ich pokonanie nie leży w ćwiczeniach - które się porzuca po tygodniu. Diecie która po miesiącu odchodzi w zapomnienie. Tylko w ciągłej nauce rozwoju i osiągania celów. Dyscyplinie i wytrwałości w dążeniu do zdobywania tego co potrzebujemy. Zarówno w kwestii zdrowia, wyglądu, jak i w każdej innej dziedzinie życia.

--------------------------------
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to polecam mój blog.
Blog biznes, sukces, motywacja
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń