SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Każdy pisze swoją historie oddzielnie…

 
Bardzo często słyszę od ludzi jakie to życie jest krótkie, że umyka między palcami niepostrzeżenie jak błysk wystrzału. Prawie tak samo często słyszę jakie to ono jest ciężkie i wyboiste. Szczerze mówiąc mam tego dość i stąd ten artykuł.


Ludzie to egoiści to wiem nie od dzisiaj, wiele razy się o tym przekonałem na własnej skórze. Z tą przywarą można jednak przejść do porządku dziennego, gorzej z innymi cechami charakteru większości społeczeństwa. Od razu mówię, „ja sam nie jestem idealny”, ale mam ten komfort, że nie muszę siebie oceniać, ja oceniam innych.

Moje wieloletnie obserwacje doprowadziły mnie do kilku dygresji, ba jestem wręcz gotów „uszeregować” (wiem, że brzydkie słowo, stąd ten cudzysłów) poszczególne jednostki do odpowiednich grup.


Dygresja na dzisiaj: „Ludzie nie wiedzą co z życiem zrobić”

Jeśli życie takie krótkie to po co marnować je na bzdety?? Zauważyłem, że osoby, które dywagują na takie tematy bardzo dużo czasu tracą na żalenie się całemu światu. Żalą się na wszystko, że zupa za słona, że praca ciężka, że brak perspektyw. A co następuje gdy już dadzą upust swoim emocją? na pytanie „a jaki masz pomysł na poprawę” usłyszymy tylko „nie wiem, to nie ode mnie zależy”.
Ręce opadają, inaczej nie da się tego opisać.

Szczególnie mocno taka postawa eksponowana jest przez dzisiejszą młodzież. Zamiast rozwijać się intelektualnie i inwestować w siebie każdą wolną chwile, to właśnie zapędzają się w takie degradujące sytuacje.

„Każdy pisze swoją historie oddzielnie i osobno będzie z niej rozliczany”, sam to zdanie wymyśliłem i pasuje jak ulał. Ludzie zbyt często oglądają się na innych, zachłystują się wręcz ich sukcesami, zapominając że warto by było samemu je osiągać. Nie wiem czy to wina braku motywacji, a może zwykłe lenistwo, ale to się staje coraz bardziej powszechnym zjawiskiem.

Nie podejmowanie decyzji to najgorsza decyzja.

Przestańcie szukać wzorców, sami stańcie się wzorcem dla innych. Wyznaczcie sobie cel, ale taki porządny, nie typu: „kupie sobie fajny samochód” lub „obskoczę wszystkie dyskoteki w okolicy”. Wbijcie sobie do głowy, że życie jest krótkie ale jeszcze krótsze dla tych co je marnują. Za wszelką cenę dążcie do celu. Najważniejsze jest to. aby wieczorem pójść spać i mieć po co rano znowu wstać. Wędrówka przez życie bez celu to strata energii, bo na sam koniec wyjdzie na to, że mamy na swoim koncie wiele małych sukcesików, ale brak porządnego. Szmat czasu zajmujemy się bzdurami nie spoglądając szerzej na świat i konkretne sytuacje.

Po co w ogóle ten artykuł? A właśnie po to, aby chociaż jedna osoba przestała zadawać bezsensowne egzystencjalne pytania, aby chociaż jedna osoba wyznaczyła sobie cel, aby chociaż jedna osoba osiągnęła sukces.

---------------

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń