SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Zacznij planować!

 
Człowiek, który nie planuje planuje porażkę. Jeśli nie chcesz należeć do grupy osób, która ciągle stoi w miejscu, zacznij planować już teraz.....

Jestem przekonana, że nie raz słyszałeś, iż powinieneś zacząć planować swoje życie. Nie bez powodu jest to tak często powtarzane w wielu publikacjach, kursach, szkoleniach – bo jest to naprawdę mistrzowska umiejętność. Mistrzowska umiejętność znaczy tyle co umiejętność, która przynosi największe korzyści. Człowiek, który nie planuje, planuje porażkę.

Nie da się przeskoczyć tej umiejętności i zacząć skutecznie działać, ponieważ tylko wtedy gdy ją opanujesz, zaczniesz zauważać skutki jakie ona ze sobą niesie. Tak więc, aby osiągnąć w życiu wiele musisz zacząć planować swoje działania. Nie dlatego, że tak mówią wszyscy ludzie którzy odnieśli sukces tylko dlatego, że daje to konkretne korzyści.

Możesz zapytać jakie korzyści? Otóż – dzięki planowaniu przede wszystkim wiesz co chcesz osiągnąć. Większość ludzi nigdy nic wielkiego nie osiąga, bo nigdy nie chciała osiągnąć czegoś wielkiego, czy nawet nie wiedziała co chce osiągnąć.

Wiele osób powtarza też: „Mam wielkie marzenia”, albo „Chciałbym osiągnąć sukces w życiu” – i na tym się kończy. Co oznacza osiągnąć sukces? Dla każdego będzie znaczyć to coś zupełnie innego. Dla jednych będzie to zdobycie wyższego wykształcenia, dla innych niezależności finansowej, a dla jeszcze innych złoty medal olimpijski.

Każdy z nas inaczej pojmuje sukces i mierzy go w innych kategoriach. Jednak każdy z nas musi wiedzieć, że droga jego zdobycia jest zawsze taka sama i określona jest niezmiennymi regułami: musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz, wierzyć w jego realizacje, a następnie rozpisać swój cel na czynniki pierwsze planując go krok po kroku i realizując go krok po kroku.

Jeżeli w tym momencie zastanawiasz się: „Ale ja nie wiem czego chcę!” – to nic nie szkodzi nie poddawaj się na początku. Jak zaczniesz się skupiać nad swoimi marzeniami, pragnieniami cel z czasem zacznie się pojawiać. Aż pewnego dnia krzykniesz: :”Eureka!”. Bo widzisz, proces wyznaczania swojego celu w życiu to nie jest coś co możesz zrobić w ciągu jednego popołudnia. Jest to jednak dłuższy proces, który ewoluuje przez całe Twoje życie – wraz z Twoim rozwojem rozwijają się Twoje cele i marzenia – to naturalne.
Dlatego bądź świadomy tego, że znalezienie celu w życiu i planowanie Twojego sukcesu, to długotrwały proces. Twój cel będzie jeszcze nie raz modyfikowany. I oto właśnie chodzi – to jest właśnie rozwój. W momencie kiedy zaczynasz szukać swojego celu i skupiasz się na tym czego chcesz, zmieniają się Twoje filtry percepcyjne. Co to oznacza? Otóż znaczy to tyle, że w momencie kiedy zaczynasz skupiać się na swoich celach – zaczynasz dostrzegać możliwości, rozwiązania, działania których wcześniej nie dostrzegałeś bo miałeś inne filtry.

A więc planowanie służy zmianie filtrów na takie, które będą Ci służyć w osiągnięciu Twojego celu. Nie rezygnuj z planowania, nie poddawaj się jak nie będzie Ci wychodzić za pierwszym razem – daj sobie przyzwolenie na to, że możesz popełniać błędy. A za każdym razem kiedy powtórnie będziesz się zabierał do poprawki planu – czynność ta nie będzie sprawiała Ci już tyle trudności co na początku, plan będzie coraz lepszy a tym samym korzyści coraz większe.

Zacznij już teraz planować. Tak więc weź teraz kartkę i długopis i wypisz swoje cele, które chcesz osiągnąć w życiu. Określ kierunek w którym zmierzasz. Pisz nie próbując nic zmieniać czy poprawiać. Pamiętaj, że tego nikt nie będzie kontrolował ani sprawdzał. Bez obrania kierunku, będziesz stał w miejscu, będziesz krążył i wracał do punktu wyjścia.

Każdy z celów następnie należy rozpisać na konkretne działania. Takie działania, które już teraz możesz wykonać. W miejscu tym trzeba zapomnieć o perfekcji, dlatego jest to takie trudne, bo już na początku chcielibyśmy być najlepsi. Na początku nie liczy się perfekcja liczy się sam początek – fakt, że działasz pomimo własnej niedoskonałości. Doskonałość przyjdzie z czasem.

For sure:)

-----------------------
KreatorzySukcesu
http://www.kreatorzysukcesu.com
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń