SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jaki biznes otworzyć?

Najczęstszym błędem początkujących przedsiębiorców okazuje się próba stworzenia innowacyjnego biznesu. Wielu ludzi próbuje wymyślić nowy produkt, usługę lub całkowicie nowy model biznesu. Chcą stworzyć coś co zrewolucjonizuje świat i zarobi ogromne pieniądze.

IDEA BRZMI ŚWIETNIE ALE JEST KILKA PROBLEMÓW.

Nowy pomysł jest kilkukrotnie trudniejszy do realizacji i ma kilkukrotnie mniejsze szanse powodzenia niż już istniejący działający i potwierdzony model biznesu. Aby z powodzeniem obmyślić trafny innowacyjny pomysł na biznes potrzeba wieloletniego doświadczenia, zdecydowana większość nowatorskich biesów ponosi porażkę.

Rozwój nowego biznesu często wiąże się z ogromnymi kosztami i nakładem pracy, trzeba opracować nowe metody czy to pracy czy marketingu a może nawet nowe technologie. Nowe pomysły nadają się do rozmnażania dużych pieniędzy jeśli mamy mniejsze kwoty powinniśmy odłożyć zmienianie świata na później.

NOWY PRODUKT TRUDNIEJ SPRZEDAĆ

Wyobraź sobie człowieka który zawsze jadał w fast foodach, ale nigdy w życiu nie jadł zdrowej żywności o wiele łatwiej będzie go przekonać aby kupił hamburgera w nowym barze fast-food, ba możliwe że sam przyjdzie chociażby z ciekawości.

A teraz spróbuj przekonać takiego człowieka żeby zjadał w nowej restauracji ze zdrową żywnością, chociaż nigdy nie jadł zdrowej żywności. W ten sposób masz podwójną robotę, najpierw musisz przekonać go do zdrowej żywności a dopiero później żeby miał ochotę coś zjeść w tej konkretnej restauracji. Analogicznie sytuacja będzie wyglądać gdy będziemy próbowali zaprowadzić fana zdrowej żywności do baru fast food.

Jeśli jakiś rodzaj produktu lub usługi już istnieje to ma już swoją grupę konsumentów, jeśli biznes jest zupełnie nowy to takiej grupy nie ma i jest więcej pracy z marketingiem.

OTWÓRZ WARZYWNIAK

Tak w biznesie jak i w wielu innych rzeczach geniusz tkwi w prostocie o wiele wygodniej jest skopiować prosty i przetestowany pomysł na biznes i ułatwić sobie życie niż męczyć się nad budowaniem wszystkiego od zera ponosząc znacznie większe ryzyko porażki.

Zauważ że większość udanych biznesów to pomysły skopiowane, na przykład ostatni wielki sukces czyli Facebook nie był pierwszym na świecie portalem społecznościowym był kopią już istniejącego biznesu.

Jeśli już chcesz mieć coś nowego to lepiej wziąć sprawdzony system i ulepszać go zamiast budować nowy od postaw. Więc jeśli nie wiesz jaki biznes otworzyć to zamiast wymyślać nowych modeli biznesu po prostu otwórz warzywniak.

A CO JEŚLI NIE LUBISZ MARCHEWEK?

Jeśli chodzi o wybór biznesu usłyszałem jedną wyjątkowo ciekawą poradę. Jeśli zakładasz biznes po to żeby wygenerować dochód pasywny a późnej nic nie robić to nie powinieneś zaczynać. Powinieneś wybrać coś co jest twoim hobby i lubisz to na tyle abyś nie w ogóle nie planował zakończenia pracy w tym biznesie.

-------------------------------
Zapraszam na bloga http://www.michalbanasinski.pl/
źródło: sukceslink.pl

11 komentarzy:

 1. A ja sobie wymyśliłam, że zainwestuję w w punkt z wyposażeniem magazynów taki jak np tutaj http://nedcon.pl/regaly-wjezdne. Myślę, że to jeszcze dość niszowy temat i warto się zakręcić. A warzywniaków nigdy nie za dużo. U nas w małym miasteczku jest kilkanaście i wszystkie świetnie działają:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też korzystałam z usług tej firmy http://nedcon.pl/ jak zakładałam magazyn dla mojego sklepu internetowego. I naprawdę to solidna firma.

   Usuń
 2. Dla już bardziej zaawansowanych przedsiębiorców, prowadzących średnie lub duże firmy, mogę polecić przyjrzenie się systemom erp np. ax 2012. Obecnie tego typu rozwiązania to przyszłość jeśli chodzi o zarządzanie firmą. Jeden system, udostępniający narzędzia do zarządzania wszystkimi procesami w firmie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiedza i Praktyka25 czerwca 2018 04:11

  Moja opinia jest taka, że najważniejsza na każdym etapie prowadzenia działalności jest wiedza i praktyka a to zdobywamy przez cały czas prowadzenia działalności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wg mnie warto dobrze się zastanowic nad tym jaki biznes się otworzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zgadzam się z tym, że nowy produkt ciężej sprzedać, wszystko zależy od umiejętności biznesmena.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy i wyczerpujący wpis. Z własnego doświadczenia wiem, że warto inwestować w nowoczesne technologie i rozwiązania. Na pewno zainteresuje was oferta https://craftware.pl/oferta/dla-dzialu-it/ Tego typu aplikacje to zdecydowany must have.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że jeśli ze swoim produktem trafimy w niszę rynkową, to mamy ogromne szanse na odniesienie sukcesu. Pomysł wcale nie musi być innowacyjny, czasami wystarczy ulepszyć to, co już istnieje, wprowadzić nowe udogodnienia – na przykład możliwość wygodnych, szybkich płatności online taki jak Paybynet - i ruszyć z własnym sklepem internetowym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Żeby otworzyć biznes, albo go rozwinąć to trzeba mieć na to środki finansowe. W wolnej chwili polecam wam odwiedzić stronę https://multiinicjatywa.pl/blog Myślę, że zainteresuje was równie mocno, jak mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uważam, że zdecydowanie pomoc we własnej firmie jest potrzebna właśnie głównie po to, aby taka firma mogła sie odpowiednio rozwijać. Jeśli tylko chcecie to polecam zerknąc sobie na stronę https://www.crowe.com/pl/services/konsulting Moim zdaniem ich usługi pomagają w odpowiednim prowadzeniu biznesu. Myślę, że w dzisiejszym świecie można się pokusić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno będziesz potrzebować jakiegoś biura, a te najlepiej jest wynająć. Na stronie: https://www.vertigoproperty.pl/oferta/biura-wola/ jest spory wybór biur do wynajęcia w Warszawie.

  OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń