SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak traktować innych ludzi?

Twój sposób traktowania innych ludzi ma fundamentalne znaczenie dla Twoich relacji. Często popełniamy pewne błędy postrzegając innych przez pryzmat swoich filtrów lub stosując pewne nawykowe schematy myślowe, które nie pozwalają nam nawiązać znajomości opartej na otwartości i zaufaniu.

Poniżej prezentuję Ci kilka wskazówek, dzięki którym będziesz mógł przyjąć zdrowe podejście i sposób postrzegania innych ludzi. To dość istotnie wpłynie na Twoje zachowanie przy innych i pozwoli nawiązać szybsze i głębsze relacje.

1. Traktuj każdego, jak by był taki sam jak Ty. Na pewnym poziomie tak właśnie jest - wszyscy jesteśmy ludźmi i różni nas jedynie wygląd i nasze umysłowe oprogramowanie. Pod spodem jesteśmy dokładnie tymi samymi istotami i jakiekolwiek porównywanie się jest zupełnie bezcelowe. Spójrz na osobę, z którą rozmawiasz, i pomyśl sobie: "Jesteśmy dokładnie tacy sami". W ten sposób poczujesz się lepiej i zaczniesz w pełni akceptować drugą osobę.

2. Pozwól ludziom być sobą. Ludzie czują się swobodnie, gdy mogą być sobą. Otwierają się wtedy, gdy nie muszą udawać. Żeby mogli osiągnąć taki swobodny stan podczas rozmowy z Tobą, nie możesz ich oceniać. Zrozum, że to kim są i jak się zachowują wynika z ich własnych doświadczeń i przekonań, a także intencji, których możesz nie być świadom.

3. Szanuj ich. Aby szacunek przychodził Ci naturalnie, wystarczy, że będziesz patrzeć na ludzi przez pryzmat przekonania: "Każdy, kogo spotykam jest wartościowy." To bardzo prawdziwe przekonanie i zachęcam Cię do tego, aby stało się częścią Twojego sposobu patrzenia na świat.

4. Bądź pomocny. Oferuj swoją pomoc, nawet jeśli to będzie po prostu dobre, podnoszące na duchu słowo. Pamiętaj, że to co dajesz, do Ciebie wraca.

5. Bądź wobec nich szczery. Jeśli chcesz m przekazać coś, co według Ciebie może być dla nich niewygodne - wyduś to z siebie, bo prawda zawsze prowadzi do zdrowych relacji. Opieranie ich na kłamstwie lub niedopowiedzeniach zawsze utrudnia budowanie głębokiego zaufania i dobrego kontaktu.

6. Bądź dla nich przyjacielem. Nawet, jeśli kogoś oficjalnie nie nazywasz "przyjacielem". Bądź przyjazny, uśmiechnięty, otwarty. Spraw, że ludzie będą się czuli dobrze przy Tobie.

Wprowadzenie powyższego w życie może mieć znaczący wpływ na Twoje relacje międzyludzkie. Jeśli chcesz więcej, zachęcam do przeczytania artykułu 11 sposobów na wyjątkową rozmowę. 

Miłego dnia!

autor: Michał Pasterski
źródło: michalpasterski.pl
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń