SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jaka jest najważniejsza cecha lidera?

Jeśli chcesz stać się prawdziwym liderem, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przedstawię Ci dwie wspólne cechy przywódcze, które możesz w sobie wykształcić i doskonalić.

W Stanford University przeanalizowano wyniki corocznych menedżerów najwyższego szczebla w firmach z listy Fortune 1000. Wielu z tych menedżerów należało do osób, osiągających największe sukcesy w swojej branży. Naukowcy dokonali analizy tego, co pisano o tych ludziach od samego momentu rozpoczęcia przez nich pracy. Szukano cech wspólnych.

Przywództwo i zarządzanie
Przywództwo i zarządzanie

Okazało się, że można wyróżnić dwie, najważniejsze cechy wspólne liderów. Pierwszą z nich jest umiejętność bycia wartościowym członkiem zespołu. Gdy rozpoczynali pracę, doskonale funkcjonowali w zespołach, wnosząc ogromny wkład. Gdy awansowali , umieli dobierać utalentowanych ludzi. Świetnie organizowali ich pracę i wyznaczali cele.
Drugą, nawet ważniejszą cechą wspólną liderów, jest umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. 

 Najwybitniejsi ludzie w każdej specjalności udowodnili, że gdy nadchodzi kryzys, potrafią sobie dobrze z nim radzić. Umiejętność tą zyskiwali podczas różnych sytuacji, które ich spotykały.

Wspólnym mianownikiem tych cech była możliwość nauczenia się ich. Większość top menedżerów nauczyła się przywództwa, uczęszczając na seminaria i warsztaty, oraz w trakcie pracy – zdobywając doświadczenie. Chociaż samego radzenia sobie z kryzysem nie można przyswoić na szkoleniu, to odpowiednie, wcześniejsze przygotowanie jest niezwykle ważne. Wnioskiem z tego jest to, że i Ty możesz stać się prawdziwym liderem!

----------------------------
Pozdrawiam
Brian Tracy
Brian Tracy International - pobierz darmowe materiały od światowej sławy eksperta w dziedzinie rozwoju osobistego, biznesu i sprzedaży!
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń