SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Popatrz na wszystko z drugiej strony

Jak w każdym człowieku występuje egoizm, tak też empatia emocjonalna czy też poznawcza jest umiejętnością, bez której nie wyobrażam sobie teraz życia. Dzięki niej nie tylko posiadamy lepszy kontakt z innymi ludźmi, ale także czujemy, że możemy ominąć jakieś nieporozumienia czy też dostrzec pozytywne cechy jakichś wydarzeń.

Często byłem w sytuacjach, kiedy empatyczne podejście do różnych sytuacji spowodowałoby, że jakiś problem mógłby się rozwiązać czy też zostać ominięty. To właśnie empatia pozwala nam sobie poradzić z różnymi kwestiami, związanymi z innymi rzeczami czy też ludźmi. Bardzo cenię sobie możliwość rozwiązania jakiegoś problemu w sposób, który pozwala mi osiągnąć obustronne korzyści. Każdy z nas oczekuje, że dostanie coś z korzyścią dla niego. Taki też sposób rozwiązywania problemów jest chyba najlepszy nie tylko dla interesów, ale również dla kontaktów z innymi ludźmi.

Empatia w życiu codziennym.

Jeżeli jesteś w związku to na pewno wiesz, że jest to jedna z podstawowych umiejętności, które powinieneś mieć rozwinięte na jak najlepszym poziomie. W ten sposób nie tylko będziesz bliższy dla drugiej osoby, ale także w jakimś stopniu będziesz wiedział, dlaczego druga połówka się tak zachowuje, a nie inaczej.

Mężczyźni i kobiety nie myślą tak samo, przez co występuje wiele nieporozumień czy też kłótni, których nikt z nas nie lubi. Nie należy zapomnieć, że to właśnie empatia jest zdolnością odczuwania stanów partnera czy też partnerki. W dużym stopniu pozwala ona pomóc naszej partnerce, gdy czuje się przygnębiona i potrzebuje się do kogoś przytulić. To właśnie mężczyźni powinni wiedzieć, kiedy powinni być bliżej naszych drugich połówek. Oczywiście to również tyczy się kobiet, aczkolwiek często mężczyźni lubią sami sobie radzić z problemami. Gdy naprawdę potrzebujemy drugiej osoby, to wtedy prosimy. Tak przynajmniej jest w moim przypadku. Mężczyźni nie za bardzo lubią rozmawiać o problemach, wolą je rozwiązywać zamykając się w sobie i myśląc. Kobiety zaś, gdy mają jakiś problem to starają się nim z kimś podzielić.

Na pewno znane Ci są przypadki, gdy negowałeś różnego rodzaju sytuacje, wydarzenia i inne rzeczy, które powodowały poruszenie w twojej głowie. Tak często poniżamy, wyśmiewany się z innych rzeczy czy też ludzi, nie patrząc na to, dlaczego oni tak się zachowują albo w jakiej są sytuacji. Warto czasem przyjrzeć się im, patrząc z ich punktu widzenia. Można się naprawdę wielu rzeczy nauczyć czy też zauważyć.

Empatia jest również ważna w różnego rodzaju interesach czy też sytuacjach, gdy chcemy, żeby coś poszło po naszej myśli. Wtedy właśnie nie zastanawiamy się czego my chcemy, ale czego chce druga osoba. Gdy dostanie to co chce, to zazwyczaj pozwoli nam dostać to co my chcemy. Jest to jedna z zasad, o których pisał Dale Carnegie.

Druga strona medalu.

Jak już wcześniej wspomniałem, warto postrzegać wiele rzeczy nie tylko ze swojej strony, ale różniej z drugiej. Na każde wydarzenie możemy spojrzeć z drugiej strony. Zrobiliśmy jakiś błąd, wiemy jakiego błędu nie robić. Źle napisaliśmy sprawdzian, wiemy czego nie umiemy. Powiedzieliśmy coś niemiłego, wiemy czego nie mówić. Sytuacje te można mnożyć w nieskończoność. W gruncie rzeczy chodzi tylko i wyłącznie o to, by zdać sobie sprawę, że możemy patrzeć z drugiej strony medalu. Nie zawsze nasz punkt patrzenia jest odpowiedni. Zależy od naszego stylu życia, naszych przekonań oraz przeszłych wydarzeń. To jak patrzymy na świat zależy tylko od nas. Możesz patrzeć wokół siebie i widzieć tylko złe rzeczy, a możesz patrzeć i dostrzegać dobre. Gdy skupimy się na jednego rodzaju wydarzeniach, nasz mózg sam będzie szukał następnych. Takim przykładem może być, gdy kupimy nowy samochód. Wtedy dostrzegamy obok siebie takie same samochody jaki i my posiadamy.

Oczywiście należy pamiętać, że te złe rzeczy również występują, tylko że często nie możemy z nimi nic zrobić, więc dlaczego mamy się nimi przejmować? Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy niszczyć sobie humor, bo chyba tak działają dla nas złe wiadomości.

Nasze życie jest kruche. Jedna zła decyzja i możemy wszystko stracić. Może nie wszystko, ale bardzo wiele. Nie znam osoby, która nie ceni sobie tego czym jest życie. Często bierzemy odpowiedzialność za coś, do czego nie mamy dostępu. Tak naprawdę tylko tracimy nasz czas, który możemy wykorzystać na rzeczy z nami związane. Mamy za mało czasu aby się na tym skupiać.

Oczywiście nie należy zapomnieć, by patrzeć na życie realistycznie, ale szczypta hedonizmu nikomu nie powinna przeszkodzić w byciu szczęśliwym.

-----------------------
źrodło: biegiemwzyciu.blogspot.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń