SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

O znaczeniu pasji

Jakie znaczenie ma pasja w życiu człowieka? Jak znaleźć pasję? O tym będzie w tym krótkim artykule. Jeśli nie masz więc żadnej pasji, a chcesz ją znaleźć, czytaj dalej.

Robić w życiu to, co się lubi - dla wielu osób brzmi to jak bajka. Zacznijmy od tego, że dużo osób nie lubi swojej pracy. Chodzimy do pracy, żeby zarabiać pieniądze. Trzeba przecież zapłacić rachunki, wyżywić rodzinę itp. Dobrze, jeśli satysfakcjonuje nas przynajmniej wynagrodzenie za pracę… Dorośli ludzie są często zajęci pracą, której nie lubią, przytłoczeni obowiązkami domowymi, a wolne chwile spędzają przed telewizorem.

Na szczęście życie niektórych osób wygląda zupełnie inaczej. Przeważnie są to osoby, które mają pasję (hobby, zainteresowania). W odróżnieniu od reszty społeczeństwa na ogół lubią swoją pracę. Nie myślą też o wcześniejszej emeryturze, nie chodzą na zwolnienia lekarskie, o ile nie są oczywiście chorzy. Nie czekają z niecierpliwością na dzień wolny od pracy przez najbliższe dwadzieścia lat. Praca jest częścią ich życia, a nie jedynie przykrym obowiązkiem. Nawet jeśli nie są zadowoleni z pracy lub dojdą do wniosku, że nie chcą pracować dla kogoś, to często decydują się na założenie własnej firmy. Nie muszą wtedy na siłę szukać pomysłu na biznes. I mają większą szanse na sukces niż osoby, które np. otwierają restaurację, a nie potrafią gotować.

O tym, że warto mieć pasję nie trzeba chyba nikogo długo przekonywać. Życie osób, które mają pasję, czy chociażby hobby (zainteresowania) jest z pewnością ciekawsze. Jak więc znaleźć pasję? To proste. Jeśli nie masz żadnej pasji, to zacznij jej szukać. Zadaj sobie 3 pytania:

Co lubię robić?
Co mnie interesuje?
Czego nie wiem, a chce się dowiedzieć? Może warto przeczytać jakąś książkę czy zapisać się na szkolenie? 

Kto wie, co z tego wyniknie...

---------------------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń