SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Otoczenie – jak na Ciebie wpływa?

Zadam Ci teraz jedno pytanie. Czy jak byłeś nastolatkiem, słyszałeś od rodziców: „Zadajesz się z nieodpowiednimi osobami?” Chyba większość młodych osób przerabiało tą scenę!. Pamiętasz jak bardzo złościłeś się na samą myśl o tym gdy tylko powracali do tego tematu.

Ok. Napisałam Ci ten przykład nie po to, aby wzbudzić w Tobie jakiekolwiek emocje. Chciałam się nim posłużyć, abyś zrozumiał potęgę wpływu środowiska na Twoje życie. Możliwe, że po dłuższym lub krótszym okresie przyznałeś rodzicom rację i odłączyłeś się od grupy bo zauważyłeś, że zaczynasz stawać się tacy jak oni, a wcale tego nie chciałeś! Możliwe też, że to rodzice się pomylili, a Ty nadal utrzymujesz kontakt z tymi ludźmi.

Tak czy inaczej, dowiesz teraz się jak bardzo ludzie z którymi utrzymujesz kontakt wpływają na Twoje życie, sposób myślenia i działania. To otoczenie w którym żyjesz dyktuje warunki i wpływa na osiągnięcia w każdym aspekcie Twojego życia.

Jakie jest Twoje otoczenie? Co to są za ludzie ? Co osiągnęli z życiu? Jakie mają poglądy? Kim jest 5 – 10 osób z którymi spędzasz najwięcej czasu?. Przeanalizuj bardzo dokładnie teraz całe środowisko w którym żyjesz, bo Ci ludzie warunkują Twoje przychody, zdrowie, poglądy, charakter, każdy aspekt Twojego życia – nawet poczucie humoru, wszystko.

Pomyśl teraz o  tych osobach, kim są, co robią, ile zarabiają, a teraz spójrz na siebie. Czy zauważasz podobieństwo?

Tak więc:
– jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy – musisz zadawać się z ludźmi, którzy mają więcej pieniędzy,
– jeśli chcesz prowadzić zdrowy tryb życia – spotykaj się z ludźmi który prowadzą zdrowy tryb życia,
– jeśli chcesz osiągnąć sukces – znajdź ludzi sukcesu.

Proste i logiczne – PRAWDA????!!!!!
!

Nie namawiam Cie teraz do tego abyś zerwał wszystkie swoje kontakty ze znajomymi, nie jest to moim celem, chce Ci tylko uświadomić, jak wielki wpływ ma na Ciebie te kilka osób z którymi utrzymujesz najczęstszy kontakt.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie, nie musisz także unikać swoich znajomych! Polecam Ci za to ograniczenie niektórych interakcji, a w zamian za to poszukaj ludzi, którzy osiągnęli to do czego zmierzasz i zacznij utrzymywać z nimi kontakty. Zdumiejesz się jak szybko zaczniesz przyjmować ich poglądy, styl życia, sposób myślenia. Będziesz czerpał z nich inspirację a co najważniejsze uczył się od nich działania, przejmował ich zachowania aż w końcu zauważysz, że to czego oczekiwałeś od siebie w końcu nastąpiło.

Nie ma nic złego od uczenia się od lepszych od Ciebie. Mogę powiedzieć, że nawet powinieneś to zrobić, unikniesz wtedy wielu błędów po drodze, a sukces przyjdzie szybciej niż myślisz. Bądź też zawsze sobą, otoczenie powinno Cię wspierać w Twoich dążeniach – to jest główny cel!

Twoje zadanie na dziś polega na tym abyś zdecydował teraz z kim chcesz przebywać, codziennie przez  5 min, 1 godz, 5 godz, zastanów się też ile kontaktów utrzymujesz bo uważasz, że tak wypada. Ty sam dobrze wiesz co jest dla Ciebie dobre, jak się czujesz w towarzystwie poszczególnych ludzi, po prostu zdecyduj!

Nie czuj się winny, że w taki sposób segregujesz swoich znajomych, swoje otoczenie, robisz to przecież dla siebie. Wykonaj to zadanie, gdyż jest to bardzo ważny aspekt, stojący na drodze twojego szczęścia.

Kolejne zadanie to wyszukanie w Twoim otoczeniu, na forach, portalach, wszędzie gdzie jest to możliwe (a możliwości jest naprawdę dużo) ludzi, którzy osiągnęli to co Ty chcesz osiągnąć w życiu. Nie bój się interakcji z nimi, to tacy sami ludzie jak Ty, gotowi podzielić się swoją, wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Nie przechodź obojętnie wobec tych słów, zrób wszystko po swojemu, lecz trzymaj się głównej zasady – najmniejszy kontakt z tymi, którzy nie wnoszą nic wartościowego do Twojego życia, NAJWIĘKSZY kontakt z wartościowymi ludźmi, takimi którzy reprezentują to co chcesz w życiu osiągnąć.

Sam wybierz z kim chcesz spędzać czas, od kogo się uczyć, z kim się bawić!

------------------------
źródło: http://www.kreatorzysukcesu.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń