SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Twój sukces: bądź odważny!

Czym jest odwaga? Pewnie stwierdzisz, że człowiekiem odważnym jest ten, który nie odczuwa lęku!!!! Otóż nie! Odwaga nie polega na braku lęku, lecz na jego przezwyciężaniu.

Jednym z  najsilniejszych i najbardziej paraliżujących lęków jest przed niepowodzeniem. Boimy się, że nasze zamierzenia nie powiodą się i poniesiemy porażkę narażając się przy tym na śmieszność i krytykę otoczenia. Nasze negatywne nastawienie powoduje, że boimy się podjąć decyzje i zrobić pierwszy krok, a jeśli już go zrobimy to i tak jedno małe niepowodzenia sprawia, że rezygnujemy. Nasz strach przed porażka jest tak silny, że przestajemy myśleć logicznie i stajemy się podatni na otaczające nas środowisko, które podpowiada nam, że lepiej stać w miejscu i nie wychylać się.

Nie bój się niepowodzeń, zaakceptuj je, wyciągaj wnioski i kontynuuj swoje wysiłki. Niepowodzenie jest naturalnym następstwem podejmowania prób. Prawdziwa klęska następuje dopiero wtedy, gdy rezygnujesz z dalszego działania.

Zauważyłeś może jak często ludzie mówią, że poniosą klęskę, zanim zaczną cokolwiek robić? Od razu mówią, że się nie nadają, nie potrafią, nie są dość dobrzy. Są to oczywiście tylko wymówki – prawdziwym powodem jest strach. Nie pozwól aby strach stał na Twojej drodze do szczęścia, nie wmawiaj sobie bzdur w postaci: „ja się nie nadaję”.

Znasz stwierdzenie: „jeśli mówisz, że możesz – to masz rację, jeśli mówisz, że nie możesz – również masz rację”? Zastanów się nad tym i pomyśl, co sobie wmawiasz, w jaki sposób sam siebie ograniczasz?!

A więc odwaga, to działanie pomimo strachu. Nie od razu wszystko potrafimy. Do opanowania lęku dochodzimy przez częste powtarzanie czynności, a strach z czasem mija. Trening czyni mistrza! Teoria nie wystarcza. Możemy słuchać wiele dobrych rad, ale dopiero wtedy się czegoś nauczymy, jak sami spróbujemy.

Nie rezygnuj za wcześnie. Jeżeli tylko w coś wierzysz, nie poddawaj się pomimo strachu przed nieznanym. Nie ważne czy upadłeś tylko czy potrafisz się podnieść. Lęk paraliżuje, blokuje energie życiową, powstrzymuje przed podejmowaniem prób.

Gdy chcesz osiągnąć w życiu sukces musisz opanować lęk, inaczej zawsze będziesz się bać i nawet nie rozpoczniesz żadnego działania. Życie upłynie niezauważone i niepełne, dlatego szukaj swojej ścieżki z odwagą.

Odwaga to powiedzenie życiu i szczęściu TAK. Pomimo lęku BĄDŹ ODWAŻNY!

„Szukajcie a znajdziecie”. Warto o tym pamiętać, to pomaga.

-----------------------
źródło: http://www.kreatorzysukcesu.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń