SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Strategia Walta Disneya – Co jeszcze jest możliwe?

Nie wiesz jak albo za co się zabrać?

Strategia Walta Disneya to popularny schemat tworzenia nowych celów i planów. Pozwala samodzielnie zająć się w zasadzie całym procesem dyskusji problemu.

Oto schemat:

1. Wybór celu, stanowisko Marzyciela – wybierz dowolną kotwicę, z którą chcesz kojarzyć stan Marzyciela (założenie, że wszystko jest możliwe a przeszkody są pomijalne). Uruchom ten stan a następnie z tego poziomu określ cel, który chciałbyś osiągnąć. Np. stań w wybranym miejscu w pokoju, przypomnij sobie sytuację kiedy wpadałeś bez problemu na wszelkie pomysły i wybierz, co chcesz osiągnąć.

2. Wybór scenariusza, stanowisko Realisty – wybierz dowolną kotwicę, z którą chcesz kojarzyć stan Realisty(asocjacja z planem). Uruchom ten stan a następnie z tego poziomu przeżyj drogę do celu. Np. stań w innym miejscu, przypomnij sobie sytuację, w której opracowałeś bardzo realistyczny i szczegółowy plan i w tym stanie opracuj i wyobraź sobie realizację wskazanego celu.

3. Stanowisko Krytyka – wybierz dowolną kotwicę, z którą chcesz kojarzyć stan Krytyka (wyszukiwanie wszystkiego, co może się nie udać i czego brakuje w planie). Uruchom ten stan a następnie z tego poziomu przeżyj drogę do celu. Np. stań w jeszcze innym miejscu, przypomnij sobie sytuację, w której dawałeś dużo konstruktywnych uwag, które zostały wprowadzone w życie i odnieś się do przygotowanego planu.

4. Powtórz punkty 1-3 – tak, aby znaleźć rozwiązania dla wątpliwości krytyka i szczegółowo opracować plan. Powtarzaj ile razy będzie potrzeba.


Tutaj kończy się podstawowa instrukcja. Jeśli dopiero zaczynasz NLP i reszta nie będzie dla Ciebie jasna, to nie przejmuj się, wróć tu za jakiś czas.

Jeśli znasz NLP trochę lepiej to wiesz, że te stanowiska, są zasobami których możesz używać w innych schematach, korzystając również z przygotowanych kotwic.

To jest jedna konkretna strategia do jednego konkretnego celu. Jakie inne strategie i stanowiska warto połączyć?

Konwersacyjnie całość jest dość prosta. „Nie masz tego realizować, wyobraź sobie co tylko chcesz”, „Jak dokładnie można to osiągnąć?” i „Co jeszcze może pójść nie tak?” a wokół tego przeróżne sugestie.

-------------
autor: Jakub Królikowski
jakubkrolikowski.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń