SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Słowo o motywacji.

Motywacja samego siebie nie jest sprawą prostą, pewnie dlatego powstało na ten temat tysiące książek i artykułów. Czy treści zawarte w takich książkach są wart wydanych przez nas pieniędzy? Czy szkolenia o takiej tematyce działają? 

Na pewno jest kilka tytułów które warto przeczytać, a wręcz każdy powinien je przeczytać. Temat motywacji i samodoskonalenia jest bardzo ciekawy i powinien zainteresować każdego. Czy jednym z naszych celów nie powinna być nieustana praca nad sobą? Rozwój osobisty i dążenie do szczęścia?

Największą pułapką podczas samodoskonalenia, która na nas czeka jest paradoksalnie - brak działania. Czytasz, uczysz się, chodzisz na szkolenia, debatujesz. Opowiadasz jak to nie można marnować życia, że należy wyłączyć telewizor, a komputer to strata czasu. Zagłębiasz się w temat. Ciągle czujesz niedosyt wiedzy. Czujesz, że coś się zmienia, że już prawie, że za chwilę już się zacznie...

Tylko, że tak naprawdę niewiele się zmienia. Wszystko co Cię wspomaga w działaniu jest fajne i pożyteczne, ale nie może zastąpić Twojego celu. Nie możesz poświęcać więcej czasu na motywowanie się niż na samo działanie. Chcesz być bogaty? Zacznij sprzedawać, nie tylko czytać o sprzedaży. Chcesz założyć swoją stronę? Nie czytaj tysięcy artykułów jak założyć stronę. Po prostu to zrób! Możesz czytać i działać jednocześnie, te dwie rzeczy nie wykluczają się wzajemnie. Najlepszą lekcją jest popełnienie błędu, wyciągasz wniosku i działasz dalej.

Spójrz na swoje życie krytycznym okiem. Czy naprawdę działasz? Naprawdę dążysz do swojego celu? Czy może tylko czytasz i mówisz o działaniu? Za to wszystkie siły kierujesz na sprawy blisko związane, jednak nie trafiające w setno Twojego celu?

Więc jak to jest z tą motywacją? Książki, szkolenia czy też strony www pomagają w motywacji i samodoskonaleniu. Jednak jak we wszystkim trzeba odsiać ziarno od plew. Warto motywować się i doskonalić. Nasze życie staje się wtedy pełniejsze, bierzemy od życia pełnymi garściami. Pamiętaj jednak, żeby zawsze mieć na uwadze swój cel

-----------------------
www.swiatjestnasz.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń