Wydaje się, że to naturalny dar. Żarty po prostu spływają na ich języki, a oni mogą przechylić się do tyłu i rozkoszować całą uwagą i podziwem, jaki zrobili na innych. (Oczywiście nie mówimy tutaj o opowiadaniu dowcipów, tylko o tworzeniu spontanicznego humoru)
Od czego zależy nasze poczucie humoru?
Wydaje się, że to naturalny dar. Żarty po prostu spływają na ich języki, a oni mogą przechylić się do tyłu i rozkoszować całą uwagą i podziwem, jaki zrobili na innych. (Oczywiście nie mówimy tutaj o opowiadaniu dowcipów, tylko o tworzeniu spontanicznego humoru)
Potęga słów
Słowa jakie sobie nieustannie powtarzasz mają ogromny wpływ na Twoje życie. Badania udowodniły, że przeciętny człowiek, mówi do siebie w myślach nawet 60 tysięcy razy dziennie. Większość z tego, bo ok. 90%, to mowa negatywna.
Mówisz do siebie w myślach podczas dnia, w podobny sposób, w jaki mówisz do innych. Przez lata swojego życia ukształtowałeś specyficzny rodzaj myślenia. Zastanów się teraz: Czy w twoim wypadku jest on pozytywny czy negatywny. Słowa które sobie nieustannie powtarzasz w myślach kształtują Twoje wewnętrzne przekonania. W podobny sposób jak Twoje ciało staje się tym co jesz, Twój umysł staje się tym o czym mówisz i myślisz każdego dnia.
Jutro to jedyny dzień tygodnia, który nigdy nie nadejdzie
Żyjemy w uporządkowanym świecie, gdzie czas jest dokładnie określany poprzez sekundy, minuty, godziny, dni tygodnia, miesiące, lata. Tydzień, jak wszyscy wiemy, jest podzielony na siedem dni, a dla każdego z nich ustalono konkretną nazwę. A czy wśród nich jest dzień o nazwie „jutro”?
Poznaj 5 prostych sposobów na skuteczną motywację!
A Ty, z nową siłą i chęcią do działania, zaczniesz w końcu realizować kolejne cele i zyskiwać w życiu coraz więcej. Nie są one niczym nadzwyczajnym, z pewnością już o nich słyszałeś, ale na pewno są skuteczne, a przekonasz się o tym w praktyce. A oto one:
Wyjdź ze swojej strefy komfortu!
Strefa komfortu to miejsce, w którym czujemy się pewnie, bezpiecznie i wygodnie. Słowa „strefa” czy „miejsce” potraktuj proszę metaforycznie. Nie chodzi tutaj o przytulny dom, czy ulubioną restaurację – chodzi o Twój stan emocjonalny, podejmowane działania i zaistniałe sytuacje.Przebywając w swojej strefie komfortu czujesz się dobrze, nie boisz się niczego, nic Cię nie stresuje, wszystko doskonale znasz. Pewnie powiesz, że to dobrze mieć taką swoją strefę. Otóż dobrze – każdy ją ma, bo inaczej zwariowałby w tym pędzącym świecie. Jednak źle, jeśli z tej strefy nigdy nie wychodzisz. Życie w rutynie, otaczając się rzeczami, które doskonale znasz i wykonując czynności, które są już niemal rutynowe – takie życie jest pozbawione rozwoju. Zamykając się w tym swoim kokonie nie nauczysz się niczego nowego, nie wzmocnisz swojego charakteru, nie poznasz lepiej samej siebie.
Po prostu rób to, co lubisz...
…Gdzie nie zajrzysz wszędzie kryzys. Nawet typowe plotkarskie gazety znalazły sobie „temat wytrych” w postaci kryzysu. Zaczynam mieć obawy, że jak otworzę lodówkę to też ujrzę kryzys… Może dlatego tak rzadko ja otwieram.
W dobie tego kryzysu każdy gdzieś biegnie, za czymś goni, nie potrafi się zatrzymać. Brak czasu to wytrych numer dwa. Nieustannie słyszę od znajomych „nie czytam, nie chodzę do kina, do teatru, nie jeżdżę na urlop, nie mam wolnego…” A jak już ewentualnie zdarzy się taki moment to zmęczenie bierze górę i jedyne, co robią to idą spać. Wstając są nadal zmęczeni, sfrustrowani i zniecierpliwieni.
Przekraczanie granic możliwości
Jednak na szczęście się mylił, okazuje się, że nasz mózg jest bardzo plastyczny, może się rozwijać, a nawet zmieniać swoją strukturę przez cały okres życia. Udowodniono również, że poprzez jego regularne trenowanie można wpływać na jego funkcjonowanie, co w rezultacie wpływa na stan emocjonalny, umysłowy oraz na cały nasz rozwój osobisty.
"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały, aby zmienić świat, spróbuj zasnąć w jednym pokoju z komarem." Anitta Roddick
Jak lęk paraliżuje aktywność?
Ktoś z zewnątrz może odbierać osobę lękliwą, a więc wycofaną społecznie, jako leniwą, nieposłuszną, mało ambitną czy zarozumiałą lub wyniosłą. Tymczasem kiedy lęk uniemożliwia normalne funkcjonowanie, wychodzenie z domu do pracy czy szkoły, osoba nim obarczona zwyczajnie cierpi. Cierpi, nie zaznając zrozumienia wśród bliskich. Przeciwnie, jest dodatkowo przez nich krytykowana i wytyka się jej wszystkie błędy i niepowodzenia. Aktywność w życiu społecznym nie zależy od naszych chęci, nie zależy od nas samych, od naszej dobrej woli. Brak akceptacji powoduje konflikty z otoczeniem. Osoba taka często gra, udaje normalną. Posiada doskonale opracowany cały system zachowań, by tylko jakoś przetrwać, wspomagając się środkami uspokajającymi. Z jednej strony chcielibyśmy być zrozumiani przez najbliższych, z drugiej nie komunikujemy im, co nam dolega. Trudno komuś takiemu pomóc. Bardziej niemożliwe od szczerego opowiedzenia o problemach jest to ciągłe udawanie normalności. Musimy być dzielni. Tak nam się wydaje.
Prawdziwy lider zawodzi…
Prawdziwy lider nigdy nie odnosi sukcesu podczas swojej pierwszej próby. Sukces przychodzi jeśli jest wytrwały i elastyczny. Musi nauczyć się przekształcać komplikacje i przeciwności w ewentualny sukces. Zatem wielkie przywództwo musi bazować, przynajmniej częściowo, na gotowości patrzenia na wspaniałe perspektywy i podejmowaniu śmiałych działań, kiedy jest to konieczne. Prawdziwy lider nigdy nie martwi się możliwością porażki. Prawdziwy lider patrzy na wyzwania, które muszą być podjęte, aby dokonać czegoś wielkiego.
Poznaj pełną moc możliwości!
Zapraszam do obejrzenia świetnego wykładu Jacka Walkiewicza na TEDxWSB pt: "Pełna moc możliwości".W ostatnim czasie wykład robi wielką furorę i nie bez powodu. W bardzo inspirujący sposób autor opowiada o tym jak spełniać własne marzenia oraz jak pokonać strach przed działaniem?
Dowiedz się tego oglądając wykład!
Jak zacząć lubić coś, czego nie lubisz?
To pytanie dręczyło mnie od dawna. „Co mam zrobić, żeby zacząć lubić rzeczy, których nie lubię? Sam sobie się dziwiłem. Nie lubiłem zmywać, gotować, sprzątać, poprawiać literówki, wieszać pranie i wiele innych prostych, przyziemnych czynności.
Nienawidziłem tego. Zastanawiałem się, dlaczego tak jest. Co sprawia, że naprawdę nie mam ochoty robić tak prostych rzeczy. Przecież z nich składa się życie. Nie chciało mi się dbać o pewne sprawy. Po prostu uważałem, że tego nie lubię i nie sprawia mi to przyjemności. Byłem w tym tak uparty, że olewałem wiele kwestii, wykazując się nieodpowiedzialnością. W końcu naprawdę zaczęło mnie to denerwować, więc postanowiłem coś z tym zrobić.
Nienawidziłem tego. Zastanawiałem się, dlaczego tak jest. Co sprawia, że naprawdę nie mam ochoty robić tak prostych rzeczy. Przecież z nich składa się życie. Nie chciało mi się dbać o pewne sprawy. Po prostu uważałem, że tego nie lubię i nie sprawia mi to przyjemności. Byłem w tym tak uparty, że olewałem wiele kwestii, wykazując się nieodpowiedzialnością. W końcu naprawdę zaczęło mnie to denerwować, więc postanowiłem coś z tym zrobić.
Spróbuj czegoś nowego przez 30 dni
Czy jest coś co zawsze chciałeś zrobić, ale... nie zrobiłeś? Matt Cutts sugeruje: spróbuj to robić przez 30 dni. Ta krótka wypowiedź pokazuje prosty sposób ustalania i osiągania życiowych celów.
Strategia na życie
Wyznacz dla siebie strategię na swoje życie. Firmy czy instytucję wyznaczają strategię działania. To kształtuję ich kierunek rozwoju na kilka lub nawet kilkanaście lat. Ludzie zdają sobie sprawę, że firma bez strategii rozwoju nie działa poprawnie. Błędna strategia często okazuje się gwoździem do trumny przedsiębiorstwa. Jednak dobre założenia i konsekwentne działanie wynoszą firmę na kanony sukcesu.
Związek idealny
Tylko szczera chęć zrozumienia i czysta miłość może sprawić, że odnajdziesz w tej relacji spełnienie. O jaki związek chodzi?
Możesz wszystko, tylko Ci się nie chce!
Lenistwo, brak zaangażowania i nieróbstwo. Problemy nie tylko XXI wieku, ale problemy, z którym świat boryka się od zawsze. Mimo to zawsze, niezależnie od czasu i miejsca, znajdują się ludzie, którzy osiągają sukces. Niezależnie od płci czy statusu społecznego. Każdy ma szanse na spełnienie swoich marzeń.
Słuchaj z uwagą!
Ludzie przerywają sobie w pół zdania, bo nie chcą czekać. Przecież ich zdanie jest ważniejsze, lepsze i mądrzejsze! Człowiek nie myśli o tym, co drugi mówi, tylko o tym, co chce powiedzieć i kiedy w końcu druga osoba przestanie gadać! Komunikacja to przecież mówienie oraz słuchanie. W dzisiejszym świecie mamy zalew informacji, bombardują nas nimi: telewizja, radio i Internet. Chcemy przekazywać je innym ludziom, bo przecież to jest ważne! Instynktownie przekazujemy ważne informacje dalej, tak było w przeszłości, tak jest teraz. Do tego wszystko szybciej się dzieje, mamy mniej czasu, obowiązki w pracy, obowiązki w domu, tyle spraw do załatwienia! Jak tu mieć czas, żeby kogoś wysłuchać? Zapominamy, że znajomi, rodzina, otaczający nas ludzie tworzą nasz świat. Dzięki nim jesteśmy tym, kim jesteśmy. Nauczmy się słuchać i rozmawiać!
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Łączna liczba wyświetleń
249,102