SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Aktywnie czy pasywnie? - zdecyduj

Dlaczego większość z nas wybiera aktywny sposób zarabiania pieniędzy mimo, że tak naprawdę praktycznie nikt albo zdecydowana większość nie jest zadowolona ze swojej pracy i zarobków?

Zastanawiające jest to, że większość osób wybiera aktywny sposób zarabiania pieniędzy. O co mi chodzi? Aktywny sposób to taki, w którym bez aktywności nie ma wypłaty. Czy jest to samozatrudnienie czy etat, sytuacja wygląda podobnie.

Co jest główną drogą do wolności finansowej ?

Jednym z najważniejszych zadań w drodze do wolności finansowej jest wyznaczenie sobie celów.Należy mieć również umiejętność odróżniania celów od marzeń...


Jeżeli mówimy sobie „chcę być wolny finansowo” to tak naprawdę nic twórczego nie wnosimy do naszego umysłu –to jest marzenie ,nadzieja że będę bogaty.Cel to całkiem coś innego ,to gotowy plan działania . Musi on być konkretny i realistyczny w danym czasie.

Czym jest niezależnośc finansowa?

Czym jest niezależność finansowa i w jaki sposób możesz ją osiągnąć?

Niezależność finansowa oznacza posiadanie takiej ilości pieniędzy, abyś nie musiał się o nie ciągle martwić.

Większość ludzi jest tak zajęta „zarabianiem pieniędzy”, że tak naprawdę nigdy się nie wzbogaca a w dodatku przez większość czasu a czasami i przez całe swoje życie, narzeka na brak środków do życia.

Warren Buffett

Warren Edward Buffett (ur. 30 sierpnia 1930 w Omaha) - amerykański inwestor giełdowy, od roku 2008 najbogatszy człowiek świata (wg pisma Forbes, jego majątek wynosi 62 miliardy dolarów).

Buffett studiował w Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii, przeniósł się na Uniwersytet Nebraski, a później do Columbia Business School, gdzie uzyskał tytuł magistra nauk ekonomicznych. Strategia inwestycyjna Warrena Buffeta polega na nabywaniu dużych pakietów akcji niewielkiej liczby doskonale poznanych przedsiębiorstw (zob. inwestowanie skoncentrowane). Wartość przedsiębiorstw szacuje m.in. za pomocą metody zdyskontowanych przepływów pieniężnych.

Bill Gates


William Henry Gates III (ur. 28 października 1955) - amerykański przedsiębiorca, dobroczyńca oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i prezes zarządu firmy Microsoft.

Podczas swojej kariery w Microsofcie obejmował stanowiska dyrektora generalnego oraz głównego architekta oprogramowania i pozostaje największym indywidualnym udziałowcem przedsiębiorstwa z ponad 9 procentami akcji zwykłych. Gates należy do najbardziej znanych przedsiębiorców okresu rewolucji informatycznej.

Łączna liczba wyświetleń